Facebook Google+ Twitter

Wielkiej Brytanii grozi wiosna strajków transportowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 19:34

Terminy protestów ogłosiły już załogi linii lotniczych British Airways. W Wielkanoc prawdopodobnie staną koleje, zapowiadają się też przestoje w londyńskim metrze.

Długotrwały spór o warunki pracy między dyrekcją a personelem pokładowym British Airways stanął na ostrzu noża. Związek zawodowy ogłosił właśnie dwa strajki - od 20 do 22 marca i od 27 do 30 marca. Ten drugi strajk obejmie przedświąteczny weekend plus poniedziałek i wtorek.

Dyrekcja zapowiada, że utrzyma główne połączenia międzynarodowe, ale zawiesi loty krajowe oraz na niektórych krótkich trasach europejskich.

Tymczasem strajk w same święta wielkanocne grozi na brytyjskich kolejach. Przegłosowały go już załogi warsztatów kolejowych, głosy liczą jeszcze pracownicy systemu sygnalizacji. W sumie 20 tysięcy brytyjskich kolejarzy zaprotestuje przeciwko redukcjom zatrudnienia o 1500 etatów. Dokładny termin strajków zostanie podany dopiero za tydzień.

W Londynie szykuje się natomiast strajk metra, gdyż dyrekcja chce zwolnić 500 pracowników, co pozostawi niektóre stacje z zaledwie jednoosobową obsługą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.