Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska Góra Krzyża

Kobyla Góra od roku 2000r. stała się miejscem pielgrzymek młodych ludzi z całej diecezji kaliskiej.

Fot. Karol RajewskiJuż od sześciu lat wierni z całej diecezji kaliskiej pielgrzymują z okazji uroczystości Podwyższenia Krzyża na najwyższe wzniesienie Wielkopolski- Kobylą Górę, aby tam, pod krzyżem jubileuszowym, dać świadectwo swojej wierności krzyżowi i Ewangelii. Tegoroczne uroczystości zgromadziły setki pielgrzymów. odbyły się w niedzielę 17 września przy Ośrodku Duchowości "Samotnia".

W uroczystej procesji pod przewodnictwem obydwu biskupów kaliskich, wszyscy udali się do podnóża krzyża jubileuszowego. Mszę celebrował ks. bp Stanisław Napierała. W tegorocznym nabożeństwie uczestniczył również biskup pomocniczy diecezji kaliskiej - Teofil Wilski. To było piękne i niesamowite przeżycie duchowe. Krzyż milenijny na Kobylej Górze, symbol przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa, stanął na jej szczycie 7 maja 1999 roku. Inicjatorem jego ustawienia był ks. Mirosław Litwinowicz, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Parzynowie. Budowę wspierali parafianie i sponsorzy.

Każdy z dwudziestu metrów tego krzyża - symbolu męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa, symbolizuje jeden wiek, który upłynął od jego śmierci na Kalwarii. Co rok przybywają tutaj tłumy młodych i starszych ludzi, by trwać przy krzyżu. Obok krzyża stoi także dzwon im. Jana Pawła II, będący darem mieszkańców ziemi ostrzeszowskiej oraz innych ludzi dobrej woli. To jest niezwykle mistyczne miejsce, w którym czuje się niesamowitą obecność i bliskość Boga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.