Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska i Indie będą współpracować na rzecz innowacji

Dość zaawansowane są rozmowy dotyczące współpracy gospodarczej - m.in. w zakresie innowacji – Wielkopolski i Indii. Prowadzą je Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego i Ambasador Indii.

Ostatnia narada odbyła się w warszawskiej rezydencji ambasadora Chandry Mohana Bhandari gdzie wicemarszałek Leszek Wojtasiak zaprezentował ofertę inwestycyjną Wielkopolski. Z ostatecznych ustaleń wynika, że jest możliwa konkretna współpraca. Przebiegać ma ona w zakresach innowacji, biotechnologii, IT oraz inwestycji.

Przedstawiciel władz samorządowych Wielkopolski zaprezentował
m.in. stan zaawansowanych technologii w gospodarce regionu, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjności. Mógł też pochwalić się potencjałem ludzkim, który wynika z wiedzy i umiejętności wysoko kwalifikowanych absolwentów poznańskich szkół wyższych, zwłaszcza kierunków technicznych. Wartość tych ludzi poparta jest wieloma głównymi nagrodami, które zdobyli w światowych konkursach informatycznych. Niebagatelne jest też strategiczne położenie województwa wielkopolskiego oraz szybko rozwijająca się infrastruktura komunikacyjna, bardzo dobrze wpływająca na rozwój firm logistycznych.

Omawiano nie tylko zagadnienie wejścia na rynek Wielkopolski firm indyjskich, ale także możliwość zaistnienia Wielkopolan na subkontynencie indyjskim. Przy wykorzystaniu funduszy zewnętrznych ma zostać uruchomiona misja gospodarcza w New Dehli, mająca służyć zarówno przedsiębiorstwom, jak i samorządowcom.

Pierwsze spotkanie Leszka Wojtasiaka i Chandry Mohana Bhandari odbyło się 17 stycznia 2008 r., gdy ambasador Indii był gościem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Już wtedy ustalono, że współpraca ma obejmować kilka zakresów: budowanie połączeń
między światem nauki i światem gospodarki, lokalizację indyjskich fabryk na terenie Wielkopolski oraz wymianę doświadczeń - zwłaszcza w zakresie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP, a także w branży IT przy udziale wielkopolskich uczelni). Właśnie po tym spotkaniu Urząd Marszałkowski przygotował listę priorytetów i ofertę Wielkopolski dla inwestorów z Indii, którą następnie przedstawił indyjskiemu ambasadorowi w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie dziwota, że teraz wszystkie krowy będą chciały do Poznania się przeprowadzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.