Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska: Jan Sz. przeżył, ale jest w ciężkim stanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-08 16:35

Poszukiwany za podwójne morderstwo Jan Sz. próbował popełnić samobójstwo. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu poinformował, iż mężczyzna strzelił sobie w głowę, ale przeżył.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.00 w jednej z miejscowości w pobliżu Machcina. Policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej próbowali obezwładnić poszukiwanego. Ten zdążył jednak postrzelić się w głowę. Na miejscu przeprowadzono akcję reanimacyjną. Mężczyzna został przewieziony do jednego z poznańskich szpitali.

W sobotę 31 stycznia w Machcinie od kul zginęli 28-letnia kobieta - była szwagierka Szymaniaka - oraz jej 31-letni konkubent.

Szymaniak został skazany na początku grudnia ubiegłego roku na trzy lata więzienia za gwałty na swojej byłej żonie - siostrze zamordowanej. W chwili ogłoszenia wyroku mężczyzna przebywał od kilku miesięcy w areszcie. Sąd podjął jednak postanowienie o zwolnieniu go do czasu uprawomocnienia się wyroku. Zażalenie wniosła wtedy poszkodowana i Sąd Okręgowy w Poznaniu przywrócił areszt. Wydano nakaz zatrzymania Szymaniaka - ten jednak zniknął.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.