Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska: Nieudana obława na domniemanego zabójcę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-05 21:49

Policjanci zakończyli prowadzoną od rana obławę w okolicach Kościana i Śmigla w Wielkopolsce. Szukano domniemanego zabójcy właścicieli gospodarstwa agroturystycznego.

Pięć dni temu w podkościańskim Machcinie znaleziono ciała 28-letniej kobiety i 31-letniego mężczyzny. O zabójstwo jest podejrzany były szwagier kobiety - 32-letni Jan Szymaniak. W grudniu ubiegłego roku wyszedł z aresztu, mimo wyroku za gwałty na swojej byłej żonie. Na wolność wypuścił go sąd. Prokuratura nie odwołała się od tej decyzji.

"Dziś policjanci przeszukali wszystkie miejsca, w których podejrzany mógł się pojawić" - powiedział Radiu Merkury rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Zapewnił, że poszukiwania będą trwały.

Policjanci w Śmiglu przeszukiwali między innymi kompleks ogrodków działkowych, gdzie podejrzany mógł się ukryć. "Tam skierowano wielu funkcjonariuszy, bo musieli oni zabezpieczyć także pobliską szkołę i na czas obławy ewakuować dzieci" - tłumaczy Andrzej Borowiak rzecznik wielkopolskiej policji.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wydała decyzję o zaocznym postawieniu zarzutów podejrzanemu o zabójstwo. Prokuratura nie chce na razie udzielać żadnych informacji o śledztwie.

Na stronach internetowych policji zamieszczono zdjęcie 32-letniego Jana Szymaniaka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.