Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska. Pięć napadów na wolontariuszy WOŚP

W Wielkopolsce doszło do pięciu napadów na wolontariuszy kwestujących na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W samym Poznaniu doszło do trzech napadów, a po jednym w Pile i Lesznie.

W Wielkopolsce doszło do 5 napadów na wolontariuszy / Fot. Michał Nicpoń/Poznań.NaszeMiasto.pl/Polskapresse- W Poznaniu napadnięto wolontariuszy kwestujących przy ulicy Nowina i Piotrowo oraz przy Alejach Solidarności - mówił Hubert Haegenbarth, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. - Sprawczynie kradzieży na Ogrodach zostały już zatrzymane.

W Pile po godzinie 18 złodzieje napadli na dwóch wolontariuszy sztabu WOŚP przy liceum na Pola i zabrali im puszki.

W poznańskim centrum handlowym King Cross Marcelin wolontariusze nie mogli kwestować. Większość z nich została wyproszona z budynku. Poinformowano ich, że że dyrekcja centrum handlowego wyznaczyła tylko dwie osoby, które mogły zbierać pieniądze na rzecz WOŚP. Jeszcze gorzej było w poznańskim M1, do którego nie wpuszczano wolontariuszy lub wypraszano ich ze sklepu. Zabraniano im również kwestować przed wejściem do marketu.

"Widziałem jak ochrona M1 wypraszała wolontariuszy ze środka i co dziwniejsze, nie pozwalała zbierać przy wejściach do budynku. Czyżby wolontariusze stanowili zagrożenie dla obrotów sklepów?" - zastanawia się internauta ~sbzdz, który umieścił swój post na jednym z lokalnych portali internetowych.

W Wielkopolsce uzbierano prawie pół miliona złotych, a w samym Poznaniu ponad 100 tysięcy złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.