Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska policja ankietowała kierowców. Zgodnie z prawem?

Od 12 do 14 kwietnia na drodze między Słupcą a Koninem w Wielkopolsce, policja zatrzymywała i ankietowała kierowców na zlecenie prywatnej firmy.

Kierowcy odpowiadali na pytania m.in. dot. celu podróży oraz emisji spalin. "Budzi poważne wątpliwości fakt, że policja zmusza kierowców do udziału w badaniach dla prywatnej firmy" – mówi poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

"Nie ma przepisów, które pozwalałyby policjantowi zatrzymywać pojazd dla przeprowadzenia ankiety. Usługowa rola, jaką w tym przypadku pełniła policja, wzbudza wątpliwości dotyczące związków policji i biznesu" – ocenia wiceprzewodniczący komisji, poseł PiS Jarosław Zieliński w "Rzeczpospolitej".

Pracownik Komendy Powiatowej Policji w Słupcy twierdzi, że zadanie to zostało zlecone policjantom przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Z kolei rzecznik tej komendy informuje, że zwróciła się do nich Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Informacji tych nie potwierdza GDDKiA. Marcin Kucharczak z GDDKiA w Poznaniu mówi: "Zrobiły to Autostrada Wielkopolska i Biuro Inżynierii Transportu".

Kto wydał policjantom to polecenie? Tego narazie nie wiemy. Wiemy natomiast, że sprawą zajmie się Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.