Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska: Prof. Winiecki winny pomówienia szefa NBP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-17 14:17

Profesor Jan Winiecki został uznany za winnego pomówienia prezesa NBP Sławomira Skrzypka.

Poznański Sąd Rejonowy uznał, że w artykule, który ukazał się 2 lata temu w Głosie Wielkopolskim, profesor Winiecki zarzucił niesłusznie prezesowi NBP, że ten nie ma odpowiednich kwalifikacji do pełnienia zajmowanej funkcji i nie ma wykształcenia ekonomicznego. Profesor Winiecki będzie musiał wpłacić 20 tysięcy złotych na rzecz Caritas Polska, a także zapłacić 10 tysięcy złotych grzywny.

Sąd pozkreślił, że Winiecki pomówił prezesa o to, że ten "nie posiada żadnych kompetencji, nie zna ekonomii, nie zna języków, nie posiada wykształcenia ekonomicznego, a niektóre dokumenty poświadczające wykształcenie pozyskał w podejrzanych okolicznościach psim swędem". To cytat z felietonu autorstwa profesora. Na dzisiejszej rozprawie nie stawił się ani oskarżony ani jego obrońca.

Sądowi udało się ustalić, że prezes Skrzypek nostryfikował swój dyplom z zagranicznej uczelni w Szkole Głównej Handlowej w Polsce. Sędzia Stanisław Banach nie zgodził się jednak, by dziennikarze wysłuchali uzasadnienia wyroku.

Decyzji sądu nie chciał też komentować obecny na rozprawie pełnomocnik prezesa NBP.
Wyrok nie jest prawomocny, a sprawa toczyła się z prywatnego oskarżenia Sławomira Skrzypka. Prezesa NBP także nie było dziś w sądzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.