Facebook Google+ Twitter

Wielkopolska stawia na ochronę danych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-29 12:46

Od 23 lipca abonenci jednego z wielkopolskich operatorów zyskali dostęp do darmowego backupu online. Celem akcji jest m.in. upowszechnianie idei ochrony ważnych danych komputerowych.

Prowadzona od dłuższego czasu dyskusja na temat skutecznych sposobów ochrony danych komputerowych zdominowana została przez temat backupu online. Zdania są zgodne - rozwiązanie idealne to nie tylko takie, które chroni dane przed niepowołanym dostępem, ale również takie, które pozwoli na ich szybkie przywrócenie, i to w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca.

E-Backup działa w oparciu o metodę "uruchom i zapomnij" - wystarczy wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces następuje w tle pracy użytkownika, nie wymagając od niego żadnych dodatkowych działań. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane, a następnie przesyłane na zdalny serwer backupów poprzez protokół SSL, dający taki sam poziom bezpieczeństwa, jak w przypadku bankowości internetowej.

Dostęp do danych posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup - nawet operator usługi nie jest w stanie odczytać danych, bowiem niezbędny jest do tego klucz, znany jedynie właścicielowi danych. Firmy stosują tutaj uznane algorytmy kryptograficzne, np. słynny algorytm AES. Nie opublikowano dotąd żadnych informacji o skutecznym złamaniu tego rodzaju zabezpieczenia.

Backupowane dane można przywracać w dowolnym momencie, na dowolny komputer, bez konieczności zainstalowania aplikacji. Wystarczy dostęp do panelu administracyjnego udostępnionego przez dostawcę usługi.

Wielkopolska firma wprowadziła e-backup jako element dodany dla swoich klientów, który do końca bieżącego roku nie będzie wiązał się z żadnymi, dodatkowymi opłatami. Z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.