Facebook Google+ Twitter

Wielokulturowe Warszawskie Street Party po raz piąty

W ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Głównym wydarzeniem będzie wielokulturowa parada, która rozpocznie się na Placu Bankowym i przejdzie ulicami Warszawy na Krakowskie Przedmieście.

Wielokulturowe Warszawskie Street Party / Fot. Mat. promocyjneJak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się Wielokulturowe Warszawskie Street Party. Ideą imprezy jest promowanie dialogu międzykulturowego wśród mieszkańców stolicy i ukazanie jej etnicznego bogactwa poprzez wspólną, radosną zabawę. Głównym wydarzeniem festiwalu będzie wielokulturowa parada, która rozpocznie się na Placu Bankowym i przejdzie ulicami Warszawy do miasteczka festiwalowego rozstawionego na Krakowskim Przedmieściu, między ul. Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Warszawa – wspólna sprawa”.

Wielokulturowa parada otwierająca Street Party, nawiązująca do wydarzeń przypominających karnawał w Rio, Notting Hill Carnival, fiesty uliczne w Hiszpanii wyruszy o godz. 13 z Placu Bankowego. Paradę poprowadzą m.in. prezentujące różnorodne style warszawskie szkoły tańca oraz formacje muzyczne i taneczne, takie jak bębniarze Ritmodelia, samba karnawałowa Afro Carnaval, maculele Morro de Santana, Viva Cuba i grupa batucadowa Drumbastic, Steps4Salsa, Salsa Clasica, Salsa Factory, taniec brzucha Camibellies i The Siren Society, Samba Art oraz Polskie Stowarzyszenie Falun Dafa.

Finałem parady będzie Miasteczko Wielokulturowe zbudowane na terenie Krakowskiego Przedmieścia pomiędzy ulicą Miodową a Pałacem Prezydenckim. Tutaj od godz. 14.00 na uczestników czekają koncerty, pokazy i warsztaty w czterech punktach miasteczka.

Na scenie wystąpią m.in. Warsaw Gamelan Group - muzyka gamelanu jawajskiego, El Mariachi 'Los Amigos' z Meksyku, Propabanda, ormiański zespół muzyczno-taneczny Musa-ler, Los Companieros - zespół ludowy muzyki peruwiańskiej i z regionu andyjskiego, Konoba - muzyka i taniec Afryki Zachodniej,Yoga Terror, Spektakl Matteo Mazzucca, Long Long - afro-electro, senegalski zespół Djolof-Man.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.