Facebook Google+ Twitter

Wielokulturowo na Pradze. W stolicy powstaje Warszawskie Centrum Wielokulturowe

W warszawskim Centrum Wielokulturowym przedstawiciele różnych kultur będą mogli poczuć się jak u siebie w domu - zapewnia Włodzimierz Paszyński, zastępca prezydenta Warszawy. Cudzoziemcy będą mogli również nauczyć się języka polskiego oraz dowiedzieć się o wielokulturowym dziedzictwie i dzisiejszym obliczu Warszawy.

 / Fot. Fot.Davidlohr Bueso/(CC BY 2.0)Centrum Wielokulturowe stworzone zostało z myślą o wszystkich i dla wszystkich. Będą w nich działać nie tylko osoby, które posiadają ważne karty pobytu - najwięcej jest Ukraińców (ponad 13 tys.) i Wietnamczyków (ponad 10 tys.) - ale również te, które w naszym kraju przebywają nielegalnie: obywatele z Albanii, Argentyny, Chile, Egiptu, Etiopii czy Sierra Leone - podaje wawalove.pl powołując się na dane Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zobacz także: Galeria Faras, Sztuki Średniowiecznej i Sztuki XIX Wieku będą dostępne w sieci

Głównym zadaniem Warszawskiego Centrum Wielokulturowego będzie aktywizacja cudzoziemców i wsparcie dla środowisk imigranckich w realizacji własnych projektów oraz w działaniach integracyjnych. Obcokrajowcy dowiedzą się o wszelkich adresowanych do nich programach samorządowych i pozarządowych, jak również z ofertą kulturalną.

Jak podkreśla Karolina Malczyk, pełnomocnik prezydent Warszawy w rozmowie z gazeta.pl: "Centrum pokaże Warszawę jako miasto różnorodne. Z jednej strony przybliży nam, warszawiakom, inne kultury, z drugiej pokaże potencjał cudzoziemców". I dodaje: "Marzy mi się integracja poprzez kulturę: koncerty, spotkania, przedstawienia. Będzie tam scena, mała kawiarnia(...)".

W nowo powstałym Centrum spotykać się będą nie tylko obcokrajowcy, ale również chętni poznania innej kultury Polacy.

Centrum Wielokulturowe formalnie zacznie działać w grudniu. Znajduje się przy ulicy Jagiellońskiej 54.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.