Facebook Google+ Twitter

Wielomski: Putin sojusznikiem prawdziwej prawicy

Jak wyglądały by rządy prawdziwej prawicy w Polsce? O tym pisze profesor Adam Wielomski znany publicysta prawicowy w "Najwyższym Czasie".

Zamknięcie Sejmu, delegalizacja partii lewicowych, zamknięcie w więzieniach działaczy demokratycznych, zamknięcie liberalnych mediów, wprowadzenie rządów autorytarnych- tak powinny wyglądać rządy "prawdziwej prawicy". "Autentyczna prawica chciałaby skasować instytucję głosowania powszechnego i zamknąć Sejm na przysłowiowe cztery spusty, aby w to miejsce zaprowadzić rządy autorytarne. Następnie, uchwyciwszy w swoje ręce pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej, przeprowadzić szereg reform mających na celu delegalizację partii lewicowych i demokratycznych; pozamykać lewicowe i liberalne media, a na koniec zamknąć w więzieniach lub internować bojowników o wolność i demokrację, czyli tzw. demokratyczną opozycję."- napisał w swoim artykule prof. Wielomski.

Prawica niepisowska do, której zalicza się Wielomski jest znana ze swoich sympatii prorosyjskich. Lider tego środowiska Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie wypowiadał się pozytywnie o Władimirze Putinie oraz współczesnej Rosji. Nic więc dziwnego, że czyni to samo Wielomski, który publikuje w jego gazecie. Dla niego Putin jest naturalnym sojusznikiem "prawdziwej prawicy" : "Czy Putinowi przeszkadzałoby, że dotychczasowa klasa polityczna trafiłaby za kraty? Nie, wszak ludzi o podobnych poglądach sam trzyma pod kluczem. Czy Putin miałby cokolwiek przeciw, gdyby w Polsce nie przestrzegano praw człowieka? Sam ich nie przestrzega. Czy Putinowi przeszkadzałaby radykalna zmiana systemu gospodarczego w naszym kraju? A dlaczego? Czy miałby coś przeciw, gdyby nas wyrzucono za karę z Unii Europejskiej lub z NATO? Nie tylko nie miałby nic przeciw, ale nawet by się ucieszył! Czy miałby coś przeciwko przywróceniu kary śmierci? Też nie sądzę.Kontrrewolucja integralna jest w tej chwili w Polsce fantazją, ale ewentualny sojusznik Polski kontrrewolucyjnej jest oczywisty – to Putin. Ciekawe jest to, że na prawej części sceny politycznej jest tak bardzo znienawidzony. Czyż to nie paradoks?"- napisał.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.