Facebook Google+ Twitter

Wieloryb skazany na śmierć

W środę olbrzymi wieloryb utknął w duńskiej zatoce Vejle. Mimo prób ratowania 30 tonowego ssaka, najprawdopodobniej czeka go śmierć. Niektórzy zamiast zaangażowac się w akcję ratunkową, robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Bez skrupułów wspinali się na wycieńczone zwierzę i pozowali nie bacząc na cierpienie walenia.

 / Fot. Michaël CatanzaritiDramat wieloryba rozpoczął sie w środę, kiedy mierzący 15 m i ważący ok. 30 ton olbrzym utknął w płytkim fiordzie na zachodnim wybrzeżu Danii. Gdy zwierzę nie mogło wydostać się z zatoki samodzielnie, eksperci postanowili mu pomóc i wyciągnąć go podczas przypływu. Niestety akcja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem. W środę wieczorem duńska telewizja poinformowała, że próby ratowania walenia zostały wstrzymane.

Część plaży, gdzie gromadzili się ludzie zainteresowani sytuacją wieloryba, została ogrodzona przez policję. Nie powstrzymało to jednak najbardziej ciekawskich, przed podpłynięciem do cierpiącego stworzenia i zrobienia sobie z nim pamiątkowych zdjęć. Niektórzy, byli tak okrutni, że próbowali wspiąć się na jego grzbiet, by zdjęcie było bardziej atrakcyjne.

Jedną z osób, która podpłynęła do walenia, był Polak, Łukasz Bielski, który w Danii jest na wakacjach. Duńskiej telewizji tłumaczył, że próbował polać wieloryba woda, by zwierzę nie wyschło.

Wieloryb jest zbyt słaby by o własnych siłach wypłynąć z zatoki, jeśli próby wydobycia go z fiordu nie powiodą się, czeka go śmierć. W zatoce Vejle ostatni raz wieloryba widziano w 1923 roku.


Źródło: www.tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Glińska
  • Katarzyna Glińska
  • 27.12.2010 18:22

Poruszyła mnie bardzo sytuacja tego pięknego ssaka...
Ludzie są pojebani...
Zamast pomóc w akcji ratunkowej prawdopodobnie ostatniemu wielorybowi w Danii to robili sobie z nim zdjęcia, wspinając się na grzbiet wycieńcznego wieloryba...
Teraz czeka go śmierć...akcja ratunkowa została wstrzymana...a biedak dalej jest utknięty w tej zatoce....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.06.2010 21:04

Niestety wieloryb już nie żyje - http://www.tvn24.pl/-1,1661516,0,1,smierc-uwiezionego-kolosa,wiadomosc.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.