Facebook Google+ Twitter

Wielu ludzi zaginionych, to uciekający z domów, wielu to chorzy.

Jest nadzieja w tym, że ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Dlatego dodaję plakaty, osób zaginionych. Może ktoś widział tych ludzi, część z nich to uciekinierzy z domów, a część to bardzo chorzy ludzie.

Takich plakatów, jest niestety coraz więcej. / Fot. Zaginieni i poszukiwani.Wielu ludzi ucieka z domów, wielu wstydzi się wrócić z nieudanych emigracji, a czasami znajdują się w takim stanie, jakby nikt tego sobie nie życzył. Niektórym potrzebna jest natychmiastowa medyczna pomoc. Często ludzie starsi i schorowani wychodzą z domu, a po przejściu kilkuset metrów tracą pamięć i orientację. Dlatego dodałem niedawno wzór identyfikatora.

Na identyfikatorze powinien być wygrawerowany: adres, telefon do najbliżej osoby z rodziny, z drugiej strony, grupa krwi, choroba. Często się zdarza, że człowiek błąka się po ulicach, aż ktoś zauważy i powiadomi policję albo pogotowie. Przyjeżdżają ratownicy czy policja, pytają człowieka o podstawowe rzeczy, takie jak imię nazwisko, adres zamieszkania i zaczyna się walka z czasem. Ten biedny, chory człowiek nie wie nic, identyfikator ułatwiłby sprawę, a tak trzeba odwieźć do szpitala albo Domu Opieki Społecznej i szukać rodziny i znajomych tej osoby, przez internet, telewizję, itd...

Myślę że tag "zaginieni" jest właśnie po to żeby pomagać się odnaleźć. Może ktoś zna sprawę? Kilka miesięcy temu na plakacie pojawiło się zdjęcie starszego człowieka z danymi Domu Opieki, w którym ten człowiek przebywał. Za dwa dni do tego domu dzwoni telefon, młody mężczyzna chce rozmawiać z tym zaginionym. Przedstawił się i powiedział, że rozpoznał ojca, choć wiele lat go nie widział, bo mieszka w Anglii. Porozmawiał z ojcem, że zabierze go do siebie do Anglii, później rozmawiał z kierowniczką tego domu. Na pytanie, kim tato był zanim stracił pamięć, syn odpowiedział, że tato był kapitanem statku handlowego. Wtedy kierowniczkę zamurowało. - Panie, tato takie rzeczy nam opowiadał, że niektórzy słuchali z przymrużeniem oka, swojego nazwiska i imienia nie pamiętał, a opowiadane historie były piękne.

Tak właśnie znajdują się ludzie, nie wszyscy ale zawsze nadzieja umiera ostatnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

j.w. , a poza tym nie rozumiem Mirku, o co chodzi z tym plakatem. Co to znaczy "dodałem plakat wielu osób zaginionych, ale plakatu tu nie ma" ? - przeciez jest.
Jak według Ciebie ma wyglądac plakat na portalu, przy notatce, którą sygnalizujesz problem zaginionych?
Dlaczego nie rozwijasz mysli o identyfikatorach - kto ma je obstalowac ludziom samotnym, starym i chorym - tym w "grupie ryzyka"?
A może obywatele powinni mieć wszczepione chipy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Napisałem to w moderacji, ale jak widzę nie zostało uwzględnione, więc powtórzę i tu - za wikipedią:

"Tag (znacznik) – w informatyce znak lub słowo kluczowe przypisane do określonego fragmentu informacji, na przykład tekstu lub pliku multimedialnego. Tagi są powszechnie stosowane w bazach danych oraz przy opisywaniu informacji tekstowej."

Co do dalszej części: nadal nie wiem O CZYM JEST POWYŻSZY TEKST i czemu ma służyć - póki co widzę lakoniczną "opowiastkę" raz o identyfikatorze, innym razem o tagach, wreszcie o plakatach - nie widzę logicznej spójności materiału, oraz celowości, czy też tezy, jaką kierował się autor.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do tekstu dodałem plakat, wielu osób zaginionych ale plakatu nie ma. Może dlatego jest ciężko zrozumieć po co ja, to wszystko piszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skutki decyzji, nie przemyślanych trzeba ponieść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie rozumiem idei tego materiału. Ani nie rozpoczyna tematu, ani nie kończy. Zasadniczo nawet, jako komentarz pod tekstem na temat zaginionych można byłoby uznać go za lakoniczny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.