Facebook Google+ Twitter

Wieluńskie naczepy w specjalnej strefie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2007-06-05 07:32

Co najmniej 80 osób ma znaleźć pracę w nowym zakładzie wieluńskiego Wieltonu. Znany producent naczep czeka aż tereny, na których ma być wybudowany zakład, zostaną włączone do wieluńskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Włączenie do ŁSSE umożliwi nam zrealizowanie planowanej inwestycji w szerszym zakresie - mówi Paweł Gońda, dyrektor finansowy Wieltonu.

Firma planuje budowę nowoczesnej lakierni, centrum obróbki aluminium i kolejnych hal magazynowych. Wartość inwestycji oszacowano na ponad 8 mln euro.

- Zatrudnienie wzrośnie o minimum 80 osób (obecnie pracuje tu 660). Najbardziej szkodliwe dla zdrowia prace przejmą roboty i automaty. Zatrudnienie znajdą w większości osoby ze średnim i wyższym wykształceniem - dodaje dyrektor.

Rozwój Wieltonu to dobra wiadomość dla wieluńskich firm, które dostarczają zakładowi niektóre części i materiały oraz świadczą usługi.

Wielton SA od 11 lat zajmuje się produkcją naczep i ma plany wejścia na giełdę papierów wartościowych jeszcze w tym roku. Zakład jest krajowym potentatem, zdobył też zagraniczne rynki. Obecnie wysyła kilkadziesiąt typów pojazdów do 20 krajów. Ponad połowa eksportowanych produktów trafia na rynek wschodni.

W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 3,5 tys. pojazdów, w tym planuje 5 tys., docelowo w Wieluniu ma powstawać 9 tys. naczep, przyczep i zabudów na pojazdach ciężarowych.
(mim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.