Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23839 miejsce

"Wiemy, co gramy". Muza, poznańskie kino z klimatem

"Wiemy, co gramy" - zapewnia poznańskie kino Muza w swoim motcie. Rozrywka nie musi być związana tylko z tzw. kulturą popularną. Są miejsca, które oferują ambitne spędzenie czasu, tak jak to czyni kolejny bohater naszego cyklu "Kino z klimatem".

Wejście do kina. / Fot. Fot. Agnieszka Krupieńska / Kino MuzaKino Muza działa od 1908 r. Kiedyś nazywało się "Theater Apollo". Obecną nazwę otrzymało dopiero w latach 50. XX w.

Motto kina: Wiemy, co gramy, jasno określa idee kina: tu nie ma miejsca na przypadek. Repertuar wybierany jest bardzo starannie, ze szczególnym uwzględnieniem kina europejskiego i autorskiego. Hol kina. / Fot. Kino Muza
- Najważniejsze, to utrzymywać ambitną linię repertuaru, taką do jakiej nasi bywalcy już się przyzwyczaili. Nasze kino jest wyjątkowe i pełne tradycji. Każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Anna Litewka, z PR kina.

Od 2008r. seans można uświetnić wizytą w kawiarnio-galerii, czyli w Muza Art Cafe. Miejsce to pod każdym względem różni się od znanych kinowych kawiarni i barów. Wystrój rzeczywiście przypomina barwną galerię. Na ścianach - zdjęcia wystylizowane na kadry ze starego filmu.Muza Art cafe. / Fot. Kino Muza Stoliki małe, kameralne i z klimatem. Siedząc przy jednym z nich, można napić się kawy lub gorącej czekolady. Dodatkowym atutem jest fakt, że w dniu urodzin widz może otrzymać swój ulubiony napój i to całkowicie za darmo.

Jednak to nie jedyny prezent urodzinowy jaki otrzymać można od Kina Muza. Można np. wybrać się na dowolny film z repertuaru danego dnia i to na koszt kina.

W Muzie odbywają się przeglądy filmowe i festiwale. W ofercie znaleźć można również specjalne cykle skierowane do różnych odbiorców.

Raz w miesiącu odbywają się tematyczne maratony filmowe pod hasłem DKF "Kamera". "Ja się zabiję!", "Nakręcone komiks"y, "Dozwolone od lat 18", "Hard Kore(a)", "Polish Fantastisch", "Apokryf nie na żarty" - to tylko kilka maratonów, które już się odbyły. Po każdym seansie widzowie zapraszani są do dyskusji na temat wyświetlanych ekranizacji.

Logo cyklu Babska Muza. / Fot. Kino Muza Babska Muza to cykl poświęcony dokumentom o kobietach w świecie sztuki. Pomysł na taki cykl powstał w 2007r. i wział się z zapotrzebowania prezentacji filmów o tematyce kobiecej. Kino Muza przedstawia tytuły tworzone przez kobiety albo opowiadające o kobietach. Pokaz odbywa się zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. Nie tylko kobiety mają prawo wstępu i choć nadal to panie stanowią większość widowni, panowie również mogą przyjść i rozkoszować się niezapomnianym klimatem. - Prezentowane filmy nie są znanymi producjami, dlatego cykl ten jest prawdziwym wydarzeniem i gratką dla fanów ambitnego kina - podkreśla Litewka.

Animuza to cykl spotkań z polską i światową animacją, który ma na celu przybliżenie publiczności najlepszych animacji i wprowadzenie widzów w bajkowy i zaczarowany klimat.
5 prawa]Poranki rodzinne w Muzie to coś dobrego dla wszystkich członków rodziny. Dobra zabawa gwarantowana niezależnie od wieku. Miło obejrzeć bajki, które starsze pokolenie zna z dziecięcych lat. Seans uatrakcyjniają warsztaty artystyczne, prezentujące formy kreatywnego spędzania czasu z dziećmi. [plik

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najlepsze kino w mieście. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.