Facebook Google+ Twitter

Wiemy jak będzie wyglądał Stadion Narodowy w Warszawie!

Dziś po godzinie 15, minister sportu i turystyki oraz przedstawiciele firmy JSK Architekci, pokazali projekt Stadionu Narodowego, który powstanie w Warszawie.

Oto projekt nowego Stadionu Narodowego, który ma powstać w Warszawie. / Fot. Marcin ChilińskiMakieta wyglądała bardzo imponująco i jeśli obiekt będzie nawet w 70 proc. podobny do pokazanego na konferencji, to Warszawa będzie miała bardzo piękny stadion.

Fasada Stadionu Narodowego będzie nawiązywać kolorystycznie do polskich barw narodowych. Na trybunach będzie mogło zasiąść aż 55 tysięcy kibiców.

Budowa ma się zacząć, tak jak było to planowane, w marcu 2009 roku. Koniec budowy to trzeci kwartał 2011 roku. Około pół roku później na tym stadionie rozegrany ma być mecz otwarcia ME 2012.

Niemiecka firma JSK Architekci budowała między innymi stadion w Dusseldorfie i Berlinie. Spółka jest nie tylko znana w Niemczech, ale także w Chinach czy Republice Południowej Afryki. W Polsce mogą się chwalić wygraniem konkursu na projekt stadionu na Euro 2012 we Wrocławiu oraz zrealizowaniem projektu stadionu Legii Warszawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

czas najwyższy "wbić pierwszą łopatę" :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, więcej optymizmu!
W Cuda wierzysz, a w budowę stadionów nie? ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pytanie czy zdążą, abyśmy przed Euro 2012 zobaczyli je realnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.