Facebook Google+ Twitter

Wiemy jak będzie wyglądała nowa siedziba gdyńskiego UM

12 rozproszonych siedzib wydziałów i referatów, brak funkcjonalnych rozwiązań i udogodnień dla niepełnosprawnych - tak dziś wygląda gdyński magistrat. Za kilka lat ta sytuacja ulegnie, na szczęście, diametralnej zmianie.

Wizualizacja nocna projektu / Fot. Pracownia "Arch-Deco", GdyniaNa konferencji prasowej, która odbyła się 22 września, zaprezentowano wizualizację nowego budynku Urzędu Miasta Gdyni. W drodze konkursu ogłoszonego na początku maja, wyłoniono zwycięską koncepcję architektoniczną - dzieło gdyńskiej pracowni "Arch-Deco".

Nowoczesny budynek, który za kilka lat ma stanąć w obrębie Skweru Plymouth, ma zapewnić wygodę interesantom ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb niepełnosprawnych i ludzi starszych. Komisję oceniającą projekty urzekła zarówno nowoczesna bryła budynku (przeźroczyste szklane ściany, o różnych kątach nachylenia), jak i jego symbolika, oraz nawiązanie do tradycji miasta. "Zaproponowana forma obiektu jest wyrazista, niepowtarzalna i niemożliwa do pomylenia z jakimkolwiek innym ratuszem w Polsce" - czytamy w komunikacie zespołu prasowego UM.

Dokumentacja techniczna projektu ma być gotowa w połowie 2009 roku. Budowa, której szacunkowy koszt to około 100 mln zł, powinna potrwać około 2 lat.

Dotychczasowy budynek stanowiący główną siedzibę UM, pozostanie miejscem obrad Rady Miasta, oraz zapleczem konferencyjnym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.