Facebook Google+ Twitter

Wiemy już co nowego na następnych MFT Malta

Na wtorkowej konferencji z udziałem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pana Bogdana Zdrojewskiego oraz Prezydenta Poznania pana Ryszarda Grobelnego podpisano list intencyjny w sprawie 3-letniego wsparcia Malty, a Dyrektor Festiwalu pan Michał Merczyński przedstawił nową koncepcję festiwalu.

Plakat Malta Festival 2009. / Fot. Materiały OrganizatoraWtorkowa konferencja programowa była dla festiwalu ważna z dwóch powodów. Po pierwsze podpisano list intencyjny, który ma zapewnić Malcie wsparcie finansowe przez najbliższe 3 lata. Po drugie została ogłoszona koncepcja nowego nurtu na następnych edycjach festiwalu.

List intencyjny
Plakat Malta Festival 2007 / Fot. Materiały Organizatora
Obecny na spotkaniu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski, prezydent Poznania pan Ryszard Grobelny i Prezes Grupy Żywiec S. A. pan Chris Barrow podpisali list intencyjny w sprawie wsparcia finansowego Festiwalu Malta przez najbliższe trzy lata. Swoje wstępne wparcie zadeklarował też listownie Marszałek Województwa Wielkopolskiego pan Marek Woźniak, który z powodu wyjazdu do Brukseli nie mógł przybyć osobiście na konferencję.

Nowy nurt

MALTA | IDIOMY tak będzie się nazywał nowy nurt, o którym mówił dyrektor festiwalu - Michał Merczyński. Jak podaje strona festiwalowa "Założeniem i celem nowego projektu będzie przybliżenie i zaangażowanie jego publiczności w tematykę współczesnej kultury. Idiom to pojęcie właściwe danemu językowi, a co za tym idzie danemu kręgowi kulturowemu. Jest złożeniem kilku słów, którego znaczenie jest nową jakością i jako takie, nie daje się przetłumaczyć dosłownie na inny język. Idiom, posługując się przenośnią, wytwarza nowy sens i w trafny sposób wyraża myśl za nim idącą. Projekt MALTA | IDIOMY odnosi się pośrednio do tego językowego źródła. Ma za zadanie z języka współczesnej kultury wychwycić zjawiska szczególnie istotne i nowatorskie".
Plakat Malta Festival 2003. / Fot. Materiały Organizatora
Plan na najbliższe 3 lata zakłada następujące tematy:
2010 - FLANDERS | FLAMANDOWIE
2011 - EXCLUDED | WYKLUCZENI
2012 - EURO-AZJA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.