Facebook Google+ Twitter

Wieniec i zdjęcia pary prezydenckiej spod pałacu zabrali obrońcy krzyża?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-31 09:58

"Gazeta Wyborcza" dotarła do zapisu z kamery monitorującej teren przed Pałacem Prezydenckim. Wynika z niego, że wbrew temu, co mówili politycy PiS i obrońcy krzyża, 10 marca strażnicy miejscy nie wyrzucili do śmietnika wieńca i zdjęć pary prezydenckiej oraz ulotek.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Fot. Robert DanielukTakie postępowanie zarzucił straży miejskiej i służbom porządkowym Jarosław Kaczyński. "Chciałem publicznie zadać pytanie premierowi Tuskowi, co by powiedział, gdyby zdjęcie jego świętej pamięci matki, zdjęcie jego świętej pamięci ojczyma wylądowały na śmietniku" - mówił 16 marca.

Z zapisu kamer monitorujących, do których dotarła "Gazeta Wyborcza" wynika jednak co innego. Strażnicy miejscy pojawili się pod pałacem o godzinie 2.17 w nocy. Rozpoczęli sprzątanie zniczy. Ze zbliżeń wynika, że na miejscu była m.in. Joanna Burzyńska, jedna z najaktywniejszych obrończyń krzyża. Po godzinie 2.30 dochodzi do szarpaniny, w wyniku której kobieta zabiera wieniec. Wcześniej wraz z towarzyszącym jej mężczyzną zebrała ulotki i zdjęcia, które znajdowały się pod zniczami.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy



Z zapisów monitoringu wynika, że służby porządkowe rozpoczęły sprzątanie 4 godziny po zakończeniu wiecu, a nie jak sugerowano zaraz po nim. Ponadto, jeżeli wierzyć nagraniom, na śmietnik nie trafiły zdjęcia pary prezydenckiej, co sugerowali politycy PiS i środowiska tzw. obrońców krzyża. Straż miejska twierdzi ponadto, że zdjęcia nie trafiłyby do kosza, lecz strażnicy przekazaliby je funkcjonariuszom Biura Ochrony Rządu.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

elza
  • elza
  • 01.04.2011 22:16

Gazeta Wyborcza jedzie równo po PO i PiS-e ! Rzepa natomiast jest partyjnym organem PiS-u i często kłamie. To do niej szły wszystkie przecieki , donosy z tajemniczych żródeł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kwiatkowska
  • Ewa Kwiatkowska
  • 01.04.2011 21:13

Panie Wojtku my już teraz wyprowadzamy się z Polski , a gdyby taka tragedia wydarzyła się jak w Japonii po prostu ucieklibyśmy i kto by został ???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet w stosunku do kogoś takiego jak Kaczyński - wypada mieć ludzkie odruchy. Dlatego proponuję, żeby do celi w wariatkowie, w której mam nadzieję - się znajdzie, ''dostawić'' mu Burzyńską. Będą sobie mogli od czasu do czasu, wzajemnie luzować kaftany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tak to zwykły wieniec żałobny trafił na pierwsze strony mediów jako Sprawa Narodowa.

Gdzie my żyjemy ? Chyba tylko jakaś mega tragedia w rodzaju tej co dotknęła Japonię, mogłaby przywrócić właściwą skalę wartości i ważności ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kwiatkowska
  • Ewa Kwiatkowska
  • 31.03.2011 20:08

Mają zajęcie Adamie ,a Polska na to patrzy nieźli komedianci .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Tusk
  • Adam Tusk
  • 31.03.2011 19:58

Biedni ludzie biegają z tym wieńcem w tą i z powrotem ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 31.03.2011 16:37

Gazeta Wyborcza.

Ocena?

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 31.03.2011 16:27

Wydarzenia z 10/11 III były misternie wyreżyserowane i kłamliwie opisane przez red.Rzeczpospolitej. Reporter Naszego Dziennika był na miejscu, oraz tzw obrończynie krzyża, była 2,20 w nocy. Ulotki ,zdjęcie zostały poskładane i oddane organizatorom marszu, tak też było z wieńcem [ nie wyrzucono do śmietnika].Dlaczego Rzeczpospolita tak bardzo mijała się z prawdą? Rozumiem preferencje polityczne ale gdzie etyka dziennikarska ? obiektywizm ? zwykła prawda? Może to było na zlecenie polityczne ? dlaczego 11 miesięcy było wszystko OK?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 31.03.2011 14:33

Bez wątpienia to są aktorzy i Tusk w roli strażnika :)

http://wyborcza.pl/10,82983,9349764,Afera_wiencowa__jak_to_bylo_naprawde_pod_Palacem_10_03_2011.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 31.03.2011 14:20

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/190089_10150131866913722_128803393721_6606166_3813650_n.jpg