Facebook Google+ Twitter

Wierni proszą o beatyfikację Jana Pawła II

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-28 16:01

Świadectwa łask otrzymanych za wstawiennictwem Jana Pawła II napływają do Watykanu również spoza Kościoła katolickiego. O beatyfikację polskiego papieżą zwracają się wierni innych wyznań chrześcijańskich, a nawet innych religii.

Rzymski dziennik "La Repubblica" otrzymał od postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, księdza Sławomira Odera treść listów w tej sprawie. O łaskach i cudownych uzdrowieniach za wstawiennictwem papieża Polaka, informują prawosławni i anglikanie, ale także wierni religii mojżeszowej i muzułmanie. Jest to rezultat dialogu ekumenicznego oraz dialogu z innymi religiami, jaki papież prowadził w czasie całego pontyfikatu, stwierdza ksiądz Oder.

Emerytowany prefekt Kongregacji spraw kanonizacyjnych, w której trwa obecnie dochodzenie w sprawie cudu przypisywanego Janowi Pawłowi II, portugalski kardynał Jose Saraiva Martins tłumaczy, że liczą się również te świadectwa, napływające spoza Kościoła. Podkreślił, że Stolicy Apostolskiej nie interesuje, kto modli się do polskiego papieża, ale co jest owocem tej modlitwy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.