Facebook Google+ Twitter

Wierni wznoszą modły o deszcz. Susza coraz dotkliwsza

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-07-21 08:41

Z inicjatywy wiernych i proboszczów parafii w całym regionie łódzkim odprawiane są msze w intencji deszczu.

- W dziewięciu parafiach naszego dekanatu wierni będą się modlić w tej intencji - mówi ks. dziekan Ryszard Olszewski. W parafii św. Maksymiliana w Pabianicach wierni śpiewają: "Boże Abrahama, Boże Królu Nieba, użycz nam deszczu, bo go nam potrzeba. Nie karz nas suszą ani głodnym czasem, by lud Twój wiedział, żeś jest Bogiem naszym".

Ojcowie franciszkanie z klasztoru w łódzkich Łagiewnikach będą się modlili razem z wiernymi: "O deszcz w regionie łódzkim Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie".
- Będziemy prosić Miłosiernego Pana za pośrednictwem świętej Faustyny, patronki naszego miasta, o wodę z nieba - mówi ks. Wiesław Potakowski, proboszcz parafii św. Faustyny w Łodzi. O deszcz modlą się również w klasztornych celach łódzkie karmelitanki bose.

fot. Grzegorz Gałąsiński/DŁ- W parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie podczas każdej mszy prosimy o wytchnienie od upałów i opady - mówi ks. Władysław Ostrowski. - Trudno przewidzieć skutek, bo przecież nieznane są wyroki boskie - dodaje ks. Ostrowski. Prośby o kilka dni deszczu wznoszą również parafianie z Marzenina koło Łasku, Złoczewa koło Sieradza i Bolimowa w pobliżu Skierniewic.

W modlitwach o deszcz nie ustają ojcowie bernardyni z klasztoru w Warcie. - Tylko w ten sposób możemy pomóc ludziom. W naszym rejonie jest wielu rolników - podkreśla o. Wojciech Frączyk. - Sądzę, że wcześniej czy później prośby wiernych zostaną wysłuchane. Kuria Archidiecezji Łódzkiej nie wydała na razie rozporządzenia, żeby w kościołach odbywały się msze w intencji opadów. - Wierni sami modlą się o deszcz. Nie potrzeba dodatkowej motywacji - usłyszeliśmy w sekretariacie archidiecezji.
(hod, ts)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.