Facebook Google+ Twitter

Wierni zebrali 700 tys. zł na pomoc dla Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-01 17:15

Parafianie z archidiecezji katowickiej wykazali się szczodrością serca. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti zebrali około 700 tys. zł.

Pieniądze te zostaną przekazane Haitańczykom za pośrednictwem Caritas Polska. Zbiórkę przeprowadzono przed kościołami archidiecezji w niedzielę 24 stycznia.

Katowiccy proboszczowie zwracają uwagę, że sumy zebrane tego dnia przez Parafialne Zespoły Charytatywne są po raz kolejny dowodem hojności śląskich katolików i ich solidarności z potrzebującymi, niezależnie od miejsca na świecie, gdzie dotknęło ich nieszczęście.

Apelując do wiernych o materialne wsparcie ofiar trzęsienia ziemi na Haiti metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń napisał: - Jesteśmy głęboko poruszeni wiadomościami, które docierają do nas z Haiti, gdzie w wyniku trzęsienia ziemi bardzo wielu ludzi utraciło swoich najbliższych, a cała społeczność poniosła ogromne straty materialne.

Arcybiskup Zimoń prosił też wiernych, aby zjednoczyli się w modlitwie za tragicznie zmarłych, a także o pocieszenie i umocnienie dla ich bliskich oraz wszystkich poszkodowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.