Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13090 miejsce

Wiersze na chodnikach pisane - ogólnopolska akcja dotarła do Kutna

W Kutnie, odbyła się wczoraj ogólnopolska akcja „Chodnikowe wiersze”. Pomysłodawcą tego projektu jest warszawsko-krakowski poeta Michał Zabłocki.

Akcja: "Chodnikowe wiersze" / Fot. Piotr Panfil Wiersze pojawiły się na chodnikach ulic: Poniatowskiego i Wojska Polskiego, przy parku Traugutta. Nad rozkręceniem akcji czuwała Marta Fijałkowska, instruktor ds. teatru Kutnowskiego Domu Kultury i Iwona Zawadzka z kutnowskiego hufca.

Grupa z Kutnowskiego Domu Kultury wyszła na ulice, by rozpocząć pisanie wierszy na deptaku po godz. 19. Cała akcja trwała około godziny, a było przy tym bardzo wesoło. Mieszkańcy zatrzymywali się, by popatrzeć, jak bardzo zaangażowana jest młodzież. – Bardzo fajnie się tu bawię. Jest spokojnie bez żadnych ekscesów – mówiła Wiadomościom24.pl uczestniczka akcji. – Ale spotkaliśmy też pana, który powiedział: lepiej byście poszli do kościoła na „majowe” a nie pisali jakieś wiersze i brudzili chodniki” - dodała.

Akcja: "Chodnikowe wiersze" / Fot. Piotr PanfilPierwsza taka akcja odbyła się w 2002 roku w Krakowie. Wiersz autorstwa Michała Zabłockiego o treści: „Ratunku, idziemy w odwrotnym kierunku” został wymalowany na kilku ulicach miasta. W następnym roku do akcji włączył się Sosnowiec, Gdańsk i Sopot. Przez te pięć lat włączyło się jeszcze kilkadziesiąt miast.

W akcji tej uczestniczy 36 miast:
Andrychów, Białystok, Bielsko – Biała, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Kraśnik, Lubliniec, Łódź, Mysłowice, Nowy Sącz, Oleśnica, Ostrołęka, Ostrowiec Świętokrzyski, Oświęcim, Police, Przemyśl, Puławy, Radom, Rzeszów, Skierniewice, Sopot, Sosnowiec, Szczecin, Świdnica, Świnoujście, Turek, Wrocław, Zabrze, Zgorzelec i Kutno.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo fajna akcja!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.