Facebook Google+ Twitter

Wierszokołonotatnik Michała Rusinka

Zbiór wierszy, a w zasadzie, jak chce autor: wierszyków Michała Rusinka premierowo ujrzy światło dzienne 8 listopada 2012 roku. Tymczasem Wydawnictwo Znak zaoferowało podmiotom zajmującym się krytyką literacką bardzo nietypowy "egzemplarz nie do sprzedaży".

Okładka "Wierszyków domowych" Michała Rusinka. / Fot. www.znak.com.plMichał Rusinek, adiunkt w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, pisarz i tłumacz znany jest chyba najbardziej ze stanowiska sekretarza poetki Wisławy Szymborskiej, którą to funkcję pełnił od momentu otrzymania przez nią literackiej Nagrody Nobla w 1996 roku do śmierci (1 lutego 2012 r.) Przygotowane do publikacji w formie książkowej w krakowskim Wydawnictwie Znak "Wierszyki domowe" nie są bynajmniej jego debiutem literackim, bowiem wcześniej wydał on m.in. "Kopciuszka", "małego Chopina", "Limeryki" czy poradnik dla dzieci "Jak przeklinać?" (sic!)

Z całą pewnością z myślą głównie o dzieciach powstał zbiór wierszy, o którym mowa. Treścią króciutkich z reguły utworów są bowiem przedmioty codziennego użytku, urządzenia domowe, pomieszczenia, z którymi każde dziecko ma do czynienia w zasadzie od najmłodszych lat. Są wśród nich między innymi: rower, miś, drzwi, okno, gąbka, fotel, salon i tak dalej, i tym podobne. We właściwej książce będzie ich, "wierszyków Rusinka sześć i pół tuzinka", czyli, jak łatwo policzyć 78 utworów na 208 stronach. Póki co, do rąk recenzentów trafił swoisty zwiastun książki Michała Rusinka z ilustracjami Joanny Rusinek, zawierający jedynie 16 prostych, rymowanych wierszyków. Egzemplarz, który ma format i kształt kołonotatnika, który oprócz wspomnianych tekstów pióra Michała Rusinka zawiera fragmenty ilustracji, które im towarzyszyły; fragmenty te są po to, by czytelnicy - słuchacze, czyli dzieci mogły w plastycznej formie przekazać swoje pomysły przedstawiające "podwójne życie naszych domowych przedmiotów".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.