Facebook Google+ Twitter

Wierszowe tournée Moniki Czoik

Monika Czoik kontynuuje swoją „trasę czytelniczą” po Rudzie Śląskiej.

Monika Czoik kontynuuje swoją „trasę czytelniczą” po Rudzie Śląskiej. Wczoraj wraz z Witoldem Hanke czytała „Wierszyki na każdą porę roku” w filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej Bielszowicach.

 / Fot. Sebastian BrudysSłuchaczami zostali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 13. Były piosenki i gorący konkurs na ilustracje do wybranego z wierszy. Autorzy wyróżnionych rysunków otrzymali w nagrodę płytę ze słuchowiskiem "W poszukiwaniu gwizdka", a każda z klas dostała w prezencie tomik wierszy. Spotkanie zorganizowała kierowniczka biblioteki Wanda Niemiec.

Czytaj też: Monika Czoik i Podgórscy. Kolejka po autografy

 / Fot. Sebastian BrudysDzisiaj poetka spotkała się ze starszakami z Przedszkola Miejskiego nr 20 w bibliotece centralnej w Wirku. Czytanie wierszy zaaranżowała Danuta Korzec. Wierze oprócz autorki prezentował Jerzy Szczerbiński, prezes Forum Inicjatyw Kulturalnych, stowarzyszenia, które wydało tomik.

Przedszkolacy przygotowali dla autorki niespodziankę. Wandzia deklamowała wiersz "Przemądrzała żaba", Dominika "Biedronkę", a Ola "Żabę i bociana". W podzięce dzieciaki otrzymały książeczkę z autografem. Na koniec, poczęstowane słodkościami, zaśpiewały piosenkę o "Marcu".

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Iskierka
  • Iskierka
  • 04.04.2011 10:00

Moje gratulacje Monia!! Dwa niesamowite spotkania z dziecmi w niesamowitej atmosferze w profesjonalnym wykonaniu i ogromnym Twoim zaangażowaniem!! Mam nadzieję, że dzieci podczas czytania "Wierszyków" przeniosły sie wraz z Tobą do Cudownej Krainy Wyobrażni, Magii, Czarów i Marzeń i że nigdy o niej nie zapomną i że będzie ona żyła wiecznie w ich serduszkach i umysłach:) Podziwiam szczerze i jeszcze raz gratuluje oraz życzę dalszych sukcesów!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Men
  • Men
  • 02.04.2011 17:04

Monia lubię tę Twoją konsekwencję i to że zawsze dotrzymujesz słowa. Gratuluję kolejnego udanego spotkania :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kiej bydzie cosik ło Nutce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.