Facebook Google+ Twitter

"Wierzę w to, co widzę, a widzę, że nie wierzę" Marcina Majkowskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 11:48

Pod patronatem Wiadomości24.pl ukazał się tomik Marcina Majkowskiego - "Wierzę w to, co widzę, a widzę, że nie wierzę".

http://www.wfw.com.pl / Fot. Warszawska Firma WydawniczaParafrazując mistrzów: "gdyby poezja miała skrzydła, to ta książka latałaby jak gołębica". Autorska wizja świata w deliryczno-realistycznej wersji śmieszy, zadziwia i przestrasza.

Autor chirurgicznym cięciem rozcina wrzody wykwitające na zdrowej tkance społeczeństwa. Nie waha się użyć własnego ego, jako królika doświadczalnego. Czytając poczujesz, że wsadzasz Czytelniku palec w sam środek ropiejącej rany. Autor nie obrazi się, jeśli w przypływie sadystycznej przyjemności zechcesz owym palcem dowiercić się głębiej. Wręcz przeciwnie! Zostawia Ci tę przyjemność. Tą wirtualną furtkę do Twojej podświadomości. To od Ciebie Czytelniku zależy, kogo tam spotkasz. Jeśli masz dość cywilnej odwagi i dystansu do siebie, kupisz i przeczytasz ją w ciemno. Ta książka to zbiór myśli i pytań, które w Tobie tkwią, a których nie ośmieliłeś się nigdy wypowiedzieć.

Autor łamie kanony, a być może tworzy nowy styl, nowy gatunek w sztuce. Jest dla poezji tym, czym Nikifor dla malarstwa. Pozwólcie mi nazwać to, co do tej pory nie miało nazwy. "Depaizm" - czyli poezja Depechmaniac'a. I niech jego dewizą będzie: "Naiwne w formie, bogate w treści."

Tysiące zadowolonych czytelników na blogu, tysiące pozytywnych komentarzy i opinii. Pikantniejsze od Big Brothera z Frytką, straszniejsze niż Koszmar z ulicy Wiązów, a momentami śmieszniejsze niż Jaś Fasola. Gorąco zachęcam do konsumpcji. Podawane na zimno lub z grzanym piwkiem będzie jak znalazł na długie zimowe wieczory.

Autor recenzji: http://reactor.bloog.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Witam

Jakby komuś odbiło i chciał ten tomik jednak mieć, to można go dorwać pod tym linkiem na razie. W księgarniach powinien pojawić się niebawem :)

http://www.wfw.com.pl/ksiegarnia/product/id:2022/Wierz%C4%99_w_to,_co_widz%C4%99,_a_widz%C4%99,_%C5%BCe_nie_wierz%C4%99

pozdro
Autor

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba koniecznie poznac. To do siebie! Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.