Facebook Google+ Twitter

Wierzejski: wymyślcie mi hasło

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-10-18 19:25

Marzysz o karierze copywritera? Masz szansę się sprawdzić: Wojciech Wierzejski (LPR) ogłosił na swoim blogu konkurs na hasło na wybory samorządowe.

Blog Wojciecha Wierzejskiego /fot. archiwumWojciech Wierzejski, poseł i wiceprzewodniczący LPR, jest jednym z kandydatów na prezydenta Warszawy. W tegorocznych wyborach samorządowych przyjdzie mu się zmierzyć między innymi z Markiem Borowskim, Hanną Gronkiewicz-Waltz i Kazimierzem Marcinkiewiczem. Jego plakaty wyborcze, pomimo że konkurencja już rozpoczęła kampanię, wciąż się nie pojawiły na ulicach stolicy. Na swoim blogu poseł zdradził, że nie ma jeszcze hasła, z którym mógłby się identyfikować.

"Hasło wyborcze LPR w kraju brzmi: "Silna Rodzina, Silna Polska". Ja chciałbym na swoje plakaty i bilbordy wypisać coś bardziej specyficznego, warszawskiego" – pisze Wierzejski. Ponieważ, jak zaznacza, nie zdecydował się jeszcze na żaden slogan, prosi czytelników swojego bloga o pomoc w jego stworzeniu.

Do godziny 20 w czwartek, poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie Wierzejski.Blog.Onet.pl, można zgłaszać propozycje haseł. Dla ułatwienia zadania, copywriter-amator znajdzie kilka zasad, według których należy układać slogany.

W pierwszej kolejności hasło powinno być zgodne z profilem ideowym LPR, czyli kłaść nacisk na takie wartości, jak: „rodzina, patriotyzm, idee, zasady, wychowanie, tradycja, kultura, uczciwość, honor, duma, godność, sprawiedliwość”. Ponadto powinno w sposób krótki przedstawiać program kandydata czyli:

"Uwłaszczenie spółdzielców i lokatorów, wspieranie polskich (nie: zagranicznych!) przedsiębiorców, bezpieczna edukacja, ład moralny w sferze publicznej" - wylicza poseł.

Wierzejski przedstawia również swoje atuty, które mogą być przydatne w tworzeniu hasła:

- Młodość (mam 30 lat, jestem najmłodszym kandydatem), a zatem entuzjazm, energia, bycie "poza układem", otwartość na zmiany.

- Doświadczenie: byłem przez kilka lat samorządowcem, radnym sejmiku, wicemarszałkiem województwa (inni, poważni kandydaci to ex-premierzy i prezesi banków), potem eurodeputowanym.

- Koncyliacyjność, zdolność do kompromisu – pisze.

Poseł zachęca internautów do współpracy, jednak nie poprzestaje jedynie na słowach. Osobie, której hasło trafi na jego bilbord, obiecuje nagrodę.

- W piątek muszę oddać do druku projekt bilbordu na Warszawę. Będzie tam moje zdjęcie i hasło. Jakie? Jeszcze się nie zdecydowałem – przyznaje Wierzejski - propozycja, która wygra i znajdzie się na bilbordach będzie godnie nagrodzona finansowo. Słowa dotrzymuję. Czekam – kończy notatkę w blogu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

WIERZE(jski) w siebie jak nikt !

Komentarz został ukrytyrozwiń

LPR+wiceLepper=rodzina

Komentarz został ukrytyrozwiń

WIERZEJakSKIn

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2006 21:18

Wyobrażasz sobie, co by na to powiedział ten 1% głosujących, który do niego należy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2006 21:05

"Inaczej" nie pasuje, w końcu Wierzejski jest ortodoksyjnym konserwatystą ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2006 20:50

?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.