Facebook Google+ Twitter

Wierzejski złożył hołd pamięci Pinocheta

Poseł Ligi Polskich Rodzin - Wojciech Wierzejski chwali na swoim blogu zmarłego 10 grudnia Augusto Pinocheta.

Choć Wojciech Wierzejski nie może poszczycić się ogromną sympatią ze strony rodaków (jako kandydat na prezydenta Warszawy uzyskał wynik 0,34 proc. głosów), jego blog cieszy się sporą popularnością, czego wyrazem jest ogromna liczba komentarzy. W poście z 12 grudnia działacz LPR wyraził pochwałę dzieła chilijskiego dyktatora, Augusto Pinocheta. Czytamy m.in.: " Wielki chilijski bohater narodowy, przywódca antykomunistycznej krucjaty, człowiek prawy i niezłomny. W moich oczach gen. A. Pinochet był i pozostanie Wielkim Człowiekiem. Lewica, która dziś rządzi mediami w większości krajów na świecie, nie ustaje w działaniach by zohydzić postać i dorobek gen. A. Pinocheta. Przywołują rzekomą liczbę 3 tysięcy zaginionych rewolucjonistów, których ponoć skazano na śmierć za rządów generała. Gen. Pinochet miał silną wiarę w Boga i gorącą miłość do swego narodu. Historia w swoim czasie odda mu należną cześć. "

Augusto Pinochet sprawował w Chile rządy dyktatorskie przez okres 17 lat. Do władzy doszedł w wyniku zamachu stanu, podczas którego zginął ówczesny prezydent kraju, socjalista Salvador Allende.
Pinochet przeprowadził wiele reform gospodarczych, wprowadził w Chile wolnorynkowa gospodarkę. Cudowi gospodarczemu w Chile towarzyszył drastyczny wzrost bezrobocia oraz pogorszenie warunków życia najbiedniejszych obywateli.
Pinochet wsławił się okrucieństwem, z jakim traktowano za czasów jego rządów opozycjonistów. Choć dokładne dane trudno obecnie oszacować, mówi się o ok. 3 tysiącach zabitych i przeszło 30 tysiącach torturowanych. W 1990 roku dyktator przegrał wybory prezydenckie i w sposób pokojowy przekazał władzę swojemu następcy.
Ogromny rozwój gospodarczy kraju za czasów jego rządów spowodował, że wielu obywateli Chile dobrze ocenia okres dyktatury Pinocheta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ja tez uwazam Pinocheta za wielkiego czlowieka. Choc nie popieram LPR, to tu z nimi muszę się zgodzic...Pinochet nawet po smierci budzi strach i niechec lewicy! bestialstwem jest porownywac go do Hitlera, Stalina i innych dyktatorow, jak niektorzy to robią. Dzieki generalowi Chile obronilo sie przed czerwona zarazą, rozwinęło się gospodarczo, czego nie można powiedziec o innych krajach Ameryki Południowej. Wiwat Pinochet!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.