Facebook Google+ Twitter

Wierzyć, nie wierzyć... Bo to Polska właśnie

Była katastrofa, było śledztwo, był raport. Nie ma winnych, nie ma wniosków, nie ma spokoju. I tak po dwóch latach śledztwa pojawia się sondaż - w co wierzysz Polaku?

Słowo przeciwko słowu, zarzut za zarzut, komentarz za komentarz i sondaż jednej z popularnych platform informacyjnych: "Czy wierzysz, że katastrofa smoleńska to wynik zamachu". I są odpowiedzi, że zdecydowanie nie wierzę, że zdecydowanie wierzę, że raczej nie, że raczej tak...

A czwarta władza podsuwa nam coraz lepsze rozwiązania. A to ciała nie w tych grobach, a to cenzura makabrycznych zdjęć ofiar (notabene, po ocenzurowaniu wciąż doskonale dostępne). Później trotyl i mowa Kaczyńskiego, dalej Tusk, by nie zostać dłużnym ze swoim patriotycznym "To niszczy Polskę!". Od czasu do czasu jakaś gazeta doda swoje trzy grosze. Ale to nic, za chwilę się wycofa. Bo to pomyłka. Ale chwilę później znów Kaczyński powie, że taśmę ma. Ale nie pokaże. Bo to na wszelki wypadek.

Prokuratura milczy. A raczej mówi wtedy, gdy w polskim kotle politycznych zlewek już wrze od roztworu nasyconych kwasów. Mówi wtedy, gdy już coś powiedzieć trzeba. Żeby trochę ostudzić temperaturę w kotle.

A Polak głupieje. Bo wierzyć Kaczyńskiemu? Kaczyńskiemu, który choć nie bezpośrednio przez (nie)zależne media zostaje nazwany świrem? Bo może lepiej wierzyć Tuskowi? Tuskowi, który za wszelką cenę w odwecie dowiedzie, że Kaczyński to "świr", "niebezpieczny dla kraju", "niszczący Polskę". I tak trwa obijanie piłeczki kaczyńsko-tuskowskiej, która raz spada na aucie, a raz fauluje zawodnika...

A ja pytam, czy ja muszę wierzyć? Bo owszem, mogę, ale w dogmaty religijne, w przekonania, nawet w Boga jednego lub drugiego. Ale katastrofa lotnicza to fakt. Fakt, który jest oczkiem w łańcuchu przyczynowo skutkowym. I ja chcę ten łańcuch dotknąć, zobaczyć i zmiąć. Chcę go mieć, żeby wiedzieć, nie wierzyć.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.