Facebook Google+ Twitter

Wierzysz w Boga? Kliknij "lubię to". Zobacz skutki wpisu na Facebooku

Czy przyznajemy się do wiary bądź niewiary w Boga? Czy decydujemy się zrobić to publicznie? Czy polityka całkiem zajęła już miejsce religii, budząc większe emocje? Zobacz, jakie skutki wywołał, prosty, mogłoby się wydawać, wpis na Facebooku: "Wierzysz w Boga? Kliknij "lubię to".

 / Fot. W24Po dwóch godzinach od zrobienia wpisu na firmowym fan page'u Wiadomości24, w "lubię to" kliknęło 30 osób. 28 osób zdecydowało się zostawić komentarze. Jakie? "Nigdy" brzmiał pierwszy. "A po co?" - drugi.

"Nie wierzysz w Boga? Kliknij "lubię to" pod moim komentarzem" - napisał jeden z komentujących, zyskując w dwie godziny 14 lajków. Nie wszyscy podeszli do sprawy śmiertelnie poważnie. "Lubisz placki?" - ktoś spytał. A inny - "Lubisz erotyka - w aspekcie zdrowia psychicznego?".

"Mam nadzieję, że to nie rodzaj prowokacji..." padło stwierdzenie, a zaraz potem, również w komentarzu, odpowiedź - "A co tu jest do prowokowania? Krótkie pytanie, krótka odpowiedź."

4 lajki (podobnie jak placki :) zyskało trzeźwe pytanie "Ale którego Boga?" Tuż pod nim znalazł się jeden z dwóch bluzgów (drugi został nieopatrznie skasowany). To "sprawa bardzo osobista jak seks", uznała zaś jedna z komentujących.

Wpis zaczął też już żyć swoim życiem, między innymi na branżowych forach social media i zamkniętych grupach. Co będzie się działo dalej? Niebawem kolejna relacja. A na razie sprawdź sam, na Facebooku.

Po trzech godzinach, lajkujący : nielajkujący - 32 : 28. Po pięciu godzinach przewaga wierzących i lajkujących wynosi 36 : 28. Piątek, 10 lutego, przed północą - 41 : 31.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"W warunkach standardowych woda jest cieczą. Jest to zdumiewające z punktu widzenia ciekłego charakteru połączeń wodoru z pierwiastkami będącymi w tej samej grupie układu okresowego co tlen. Gdyby właściwości te przenieść bezpośrednio na związek wodoru i tlenu, woda występowałaby w temperaturach -80 do -90 stopni Celsjusza. Inny dla tej zależności zakres temperatur jest gwarantem życia na Ziemi.

Kolejna anomalia to wzrost gęstości wody w temperaturze +4° do 0° C i maksimum gęstości dla temperatury +4°C. W temperaturze 0°C woda zamarza, a powstały lód wypływa na powierzchnię wody, ponieważ ma mniejszą gęstość. Zimna woda stref przydennych nie zamarza przez cały czas utrzymywania się warstwy lodu. Dzięki temu podczas zimy zwierzęta i rośliny bentosu mają możliwość przetrwania." http://www.bryk.pl/teksty/liceum/pozosta%C5%82e/ekologia/19398-anomalie_czy_fenomen_wody.html
Już chociażby ta wodna anomalia opisana powyżej - nie przeze mnie - stanowi argument nie do zbicia, na istnienie "Istoty/istot wyższego rzędu, które w tworzeniu życia na ziemi uwzględniły potrzebę utrzymania wody w stanie ciekłym pod warstwą lżejszego lodu, który utrudnia dogłębne zamarznięcie zbiorników wodnych. Pod spodem rybki sobie pływają i tlenem zawartym w wodzie oddychają. Sami widzicie, jaki to był "Mądrala" ten stwórca". Trzeba być ślepym i głuchym, żeby Go wokół siebie nie widzieć. Aha! Jeszcze tylko - "Bez Boga ani do proga". To chłopskie przysłowie, a miastowi - dawnymi laty - byli wieśniakami, niezależnie od tego, czy to im się podoba, czy nie. Zdrówka Dobrego, na długie lata życia Waszego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.