Facebook Google+ Twitter

Wiesbaden. Nowości z Galerii "Pokusy" - wystawa "Ludzie"

Niemiecka Galeria "Pokusa" w Wiesbaden, promująca polską sztukę współczesną, prezentuje wystawę polskiej artystki Urszuli Szczygieł. Wystawa nosi tytuł "Ludzie" i jest wielką metaforą naszej ludzkiej egzystencji.

 / Fot. Pokusa archiwumTematem inspirującym malarkę Urszulę Szczygieł są ludzie, społeczność i egzystencja człowieka jako jednostki. Człowiek nie jest zdolny normalnie funkcjonować bez społeczeństwa. W społeczności każdy każdemu pomaga i potrzebujemy siebie nawzajem. Każdy człowiek powinien angażować się w działania na rzecz społeczeństwa, rozwijać samego siebie i wspierać w rozwoju innych.

Temat istoty człowieczeństwa nurtuje ludzi od zarania dziejów, nie jest niczym nowym. Aby móc zrozumieć świat, trzeba zrozumieć człowieka. Ale by móc zrozumieć drugiego człowieka, trzeba najpierw zrozumieć samego siebie.

Już starożytni filozofowie starali się określić, czym tak naprawdę jest człowiek i jakie jest jego miejsce w świecie. Patrząc na człowieka w czasie i przestrzeni, czyli z historycznego punktu widzenia, bada się najgłębsze odkrycia dotyczące natury ludzkiej poprzez naukę, religię, filozofię oraz sztukę.

Człowiek powinien wierzyć w ludzkość, wierzyć, że można zbudować świat bez konfliktów – świat, w który wszyscy są sobie życzliwi.

Urszula Szczygieł jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją i plakatem.

Składając podziękowanie za udostępnienie filmu Krzysztofowi Kiduli, członkowi Stowarzyszenia Galerii Pokusy, zapraszam do obejrzenia momentów z wernisażu wystawy Ludzie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

W każdą niedzielę o godz 10;00 we Frankfurcie nad Menem, przy placu (skwer, park) obok kościoła Św. Antonius spotykają się Polacy. Ciekawy byłby z tego reportaż Isabell. To jest w samym centrum miasta. Spotyka się tam różnych ludzi, "paleta" w odcieniach od jednej do drugiej skrajności. Najbardziej przeżyłem smutek młodej Polki. Wstyd jej było wracać do kraju i rodziny. Piękna jak najlepiej wyszlifowany brylant, młoda. Czekała na śmierć, HIV.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.02.2011 19:08

Isabel, po raz kolejny powtórzę, że powinnaś zostać naszym etatowym ambasadorem sztuki. To właśnie dzięki Twoim artykułom dowiadujemy się o wydarzeniach kulturalnych. Tych wielkich, jak i tych mniejszych. Brawo za kolejne, jakże kulturowo ważne wydarzenie. Moje skromne 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z prawdziwą rozkoszą delektowałem się i piękną muzyką oraz obrazami. Wspaniły wernisaż. Dziękuję Tobie Izo!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna muzyka, uchwycona atmosfera wernisażu! Wspaniała promocja polskich artystów. I głęboki ukłon w stronę Isabell Degen. Pięknie i ze wzruszeniem kończę dzisiejszy wieczór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pastelowy kolor obrazów bardzo mi się podoba;)) Dobrze także że coś się dzieje Isabello ; że macie swoją galerię, swoje "Miejsce" jak pisze Pani Joanna Kato do spotykania się, wymiany poglądów! MEDIA w Polsce nadużywają znaczenia i pojęcia "religia" w sztuce. Zauważyłem to również wczoraj przeglądając program TV Polonia. Jest mi znacznie lepiej, kiedy słyszę o "pokoju" i przestrzeni w Sztuce bez nadużywania określenia "religijność". Ale myślę że jest to taka polska "specjalność", która niestety na długo zakorzeniła się w "staro-nowej" świadomości Polaków. Mówienie o etyce, o filozofii od czasów antycznych, lub w malarstwie i w rysunku czasów nowszych byłoby tu o wiele bardziej na miejscu! Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.02.2011 10:32

Jak dobrze że jest takie miejsce, ważne to dla nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.