Facebook Google+ Twitter

Wieści o walkach w Libanie przesłoniły wydarzenia w Iraku

Dzisiejsza katastrofa amerykańskiego śmigłowca w Iraku jest sygnałem by pamiętać, że tam również ciągle giną ludzie.

Polski kontyngent wojskowy w Iraku.Informacje o walkach Izraela z Hezbollahem i bombardowaniu Libanu zdominowały doniesienia mediów. Kwestia Iraku ostatnio pozostaje w cieniu. Izrael walczy na dwóch frontach (Palestyna i Liban), Iran i Syria grożą zniszczeniem państwa izraelskiego. Jednak wydarzenia w Iraku są nie mniej dramatyczne.

Dzisiejszy komunikat dowództwa sił USA w Iraku o katastrofie śmigłowca (uznano, że czterech amerykańskich żołnierzy zostało rannych, a dwóch zaginęło) oraz komunikat rzecznika Pentagonu Bryana Whitmana o ciężkich starciach na terenie Bagdadu, dowodzi, że sytuacja w tym rejonie nadal jest zła, choć o przyczynach katastrofy amerykańskiej maszyny jeszcze nic nie wiadomo.

Kolejnym niepokojącym komunikatem jest doniesienie o liczbie zwłok, ktore trafiły w lipcu do głównej kostnicy w Bagdadzie. Jak poinformował wicedyrektor placówki dr Abdul Razzak al-Obejdi wyniosła ona 1815.

Wczorajsza seria zamachów bombowych odebrała życie 20 Irakijczykom, a kolejne 80 osób trafiło do szpitala. Według komentatorów samochody pułapki wybuchają już wszędzie.

Świat nie ma podzielnej uwagi. Większa wojna zastępuje w oczach obserwatorów mniejszą. Widoczny spadek zainteresowania opinii publicznej sytuacją w Iraku, może prowadzić do zaostrzenia się walk oraz akcji zbrojnych, powodowanych wrażeniem bezkarności...


 Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.09.2008 10:07

Miałem tu swój komentarz i widzę został skasowany?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.