Facebook Google+ Twitter

Wieści z Gdyni - Open'er już za niecały miesiąc

Kilka wiadomości z obozu Heineken Open'er Festival pojawiło się w ciągu ostatnich tygodni. I to wcale nie muzycznych.

 / Fot. PsychocukierPierwszą sensacją jest powrót na sceny teatru "Aniołów w Ameryce" Krzysztofa Warlikowskiego, który zagrany został kilkadziesiąt razy pięć lat temu na polskich scenach i zszedł z afiszy. Nie będzie to łatwa przeprawa, ale warto uzbroić się po zęby, wyspać i wypić kubek kawy, aby móc przetrwać przynajmniej jeden z czterech zaplanowanych występów tej ponoć fenomenalnej sztuki. Bite pięć godzin czterdzieści minut grania na scenie, z jedną półgodzinną przerwą, zaproponują nam tuzy polskiego aktorstwa: Stanisława Celińska, Magdalena Cielecka, Maja Komorowska, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Andrzej Chyra, Rafał Maćkowiak, Zygmunt Malanowicz, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr i Tomasz Tyndyk. Codziennie, od 4 do 7 lipca, od godziny 12 (wejście od 11.30) w specjalnie zaaranżowanym namiocie na tyłach Main Stage ważne wydarzenie artystyczne i kompletna nowość na festiwalu Opener.

Wiemy też, że na modowej scenie Openera pojawi się garść prestiżowych pokazów, które przygotują tacy projektanci jak Anniss Ania Syczewska, b-o-l-a, Joanna Hawrot, Jarosław Juźwin, Sophie Kulka, Madox, Dominika Naziębły, Filip Roth, She/s a riot, czyli artyści, którzy awangardowo i dekonstrukcyjnie podchodzą do kanonicznych koncepcji mody.

W muzycznym zestawie festiwalowym pojawiła się natomiast Jessie Ware, wokalistka śpiewająca... taneczne piosenki, tak to nazwijmy. Wieszczy się jej karierę Florence and the Machine, tylko że na polach muzyki r&b.

Poza tym dodano potężną gwardię polskich muzyków: Coldair, czyli projekt Tobiasza Bilińskiego z Kyst, co roku grających w Gdyni L.Stadt, Iza Lach, która zdobyła między innymi serce Snoop Dogga, The KDMS, czyli projekt muzyczny polsko-brytyjski, Łona, Webber w towarzystwie zespołu The Pimps, Jacaszek, Napszykłat, Trupa Trupa, Psychocukier, Mela Koteluk.

Opener zbliża się wielkimi krokami, warto więc poczynić ostatnie przygotowania, kupić bilety i rezerwować nocleg na 4 do 7 lipca gdzieś w okolicach Gdyni, tak żeby było wygodnie na lotnisko Babie Doły dojechać. Zapraszamy serdecznie.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.