Facebook Google+ Twitter

Wieści z Politechniki Warszawskiej

Paweł Maciejewicz podpisał roczny kontrakt z Politechniką Warszawską. Zawodnik gra na pozycji przyjmującego, ale może też występować na ataku.

Gracz PGE Skra Bełchatów Mariusz Wlazły (P) polewa szampanem trenera Daniela Castellani'ego (L) po zdobyciu tytuły mistrza Polski siatkarzy w Rzeszowie. / Fot. Bartosz Bator/PAPJest to bardzo doświadczony siatkarz, mający na swoim koncie mistrzostwa Polski ze Skrą Bełchatów. Jego udział w tych osiągnięciach był niewielki, gdyż musiał rywalizować o miejsce w pierwszym składzie z Mariuszem Wlazłym. Przypomnę, że w szeregach akademików z Warszawy już występuje dwóch innych zawodników z przeszłością związaną ze Skrą - rozgrywający Bartek Neroj oraz libero Robert Milczarek. Trener Politechniki bardzo chwali nowego zawodnika - Jest to bardzo doświadczony zawodnik, ograny w lidze, mający w swoim dorobku złote medale mistrzostw Polski. Przyjęcie będzie pozycją dość mocno obciążoną. Mamy czterech dobrych przyjmujących i Paweł też dobrze się prezentował. Jest w dobrej kondycji fizycznej. Mam nadzieje, że będzie naszym dodatkowym wzmocnieniem. Jest z nami od początku przygotowań, więc zdążyliśmy się dobrze poznać nawzajem.

Maciejewicz w drużynie mistrza Polski grał na pozycji atakującego, natomiast w stolicy będzie grać jako przyjmujący. Jednak jeśli będzie taka potrzeba, Paweł będzie alternatywą dla Radka Rybaka oraz Janka Króla.

Jak mówi kapitan drużyny - Radosław Rybak - atmosfera w drużynie jest bardzo dobra i liczy się, że Politechnika da powody do radości swoim kibicom w nadchodzącym sezonie. - Przygotowania do nowego sezonu przebiegały bardzo dobrze, pomijając drobne kontuzje, które niestety zawsze się zdarzają. Najważniejsze jednak, że atmosfera w drużynie jest pozytywna, u każdego z nas widać zaangażowanie, głód i chęć gry. Czekamy więc z niecierpliwością na pierwszy ligowy mecz i bierzemy się do roboty.

Podopieczni Radosława Panasa w okresie przygotowawczym wystąpili w czterech towarzyskich turniejach w tym w dwóch z nich triumfowali. Jednak to tylko spotkania towarzyskie, w których wynik jest rzeczą drugorzędną.

Stołeczny zespół to połączenie młodości z doświadczeniem i rutyną. Jak taka mieszanka wypadnie dowiemy się już jutro o 17, gdy akademicy rozpoczną spotkanie z Jastrzębskim Węglem.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Gdybym nie widział nazwiska autora na stronie głównej, to po tytule bym pomyślał, że to o uczelni:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.