Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

498 miejsce

Wiesław Wójcik "Sexochińczykiem" wraca na sceny teatrów Krakowa

2 lipca 2014 roku o godz. 21:00 do legendarnej Piwnicy pod Baranami Wiesław Wójcik zaprasza koneserów teatru fredrowskiego na pokaz przedpremierowy komedii mającej znamiona wysokiej klasy erotyki.Mamy podziwiać artyzm teatru odchodzącegoAKTUALIZACJA ARTYKUŁU

Afisz spektaklu w Autor wcielający się na scenie w Aktora, Wiesław Wójcik zacznie swój pokazowy przedpremierowy spektakl zaproszeniem, skierowanym do swoich Przyjaciół, przyszłych sponsorów następującym wspomnieniem:

Rękopis Podczas pisania ostatniego zdania tej „FREDRURKI” doszła do mnie smutna wiadomość: Zmarł Wielki Aktor Andrzej Łapicki ”Na wieki wieków amant” – Ktoś o nim kiedyś dowcipnie powiedział. Wybitny artysta, bez którego Teatr jeszcze szybciej będzie odchodził, był Wielkim Koneserem Kunsztu Fredry. Chociaż napisana przeze mnie sztuczka, błaha, niegodna i na inną okazję
Jego pamięci chciałbym ją dedykować.
Autor
Aktor Wiesłąw Wójcik / Fot. Jan Szczepański
Wszystko kręci się wokół gry SEXOCHIŃCZYK wymyślonej przez Autora na wzór klasycznego Chińczyka. A mnie przypomina to trochę chińskiego madżonga.

Rękopis Wiesław Wójcik sam pisze, że Jego „ Sexochińczyk Staropolski" z pomieszaniem poplątaniem Gra Planszowa, klimat swojski. Lubią grać w to wszystkie panie. Sexo - bo jest rozbierana, Chińczyk – gra ogólnie znana, Staropolski to już wiemy. Kulturalnie – wypijemy
”.
Gra Zapytany o temat sztuki, Autor odpowiada : To jest komediowy temat o płci kulturowej. Erotyka w noc Kupały. Jest to przednia zabawa dla wysublimowanych widzów. Zależy nam na teatrze artystycznym wysokich lotów. Wszystko nam wolno. Ale niczego nie komentujemy.
Muzykę napisał Piotr „Kuba” Kubowicz, który na scenie zagra Wernyhorę.Piotr „Kuba” Kubowicz autor muzyki do spektaklu

Trupa Teatralna Wiesława Wójcika składa się z absolwentów Szkoły Aktorskiej.

O tym napiszę w oddzielnym reportażu, jak ich poznam i porozmawiam z nimi. Sfotografuję ich także w trakcie przedstawienia i prób. Dublerem Autora na scenie ma być Rafał Jędrzejczyk.

Seksochińczyk gra okładka / Fot. Jan Szczepański Sexochińczyk - to pierwsza w Polsce komedia erotyczna wierszowana zapowiada Autor. Wiersz fredrowski ośmiozgłoskowiec.
W Piwnicy pod Baranami wystąpią m. in młode aktorki- absolwentki szkól teatralnych. Spektakl ma szanse wyruszyć na teatralną trasę w Polskę.
Podziękowanie dla Pana Marka Łacha właściciela firmy "Galos", dzięki którym możemy Państwa zaprosił bezpłatnie na pierwszy spektakl "Sexochińczyka" w "Piwmicy pod Baranami[plik 9 prawa]Erotyka w tonacji żartobliwej to nierzadkie zjawisko w dziejach "Piwnicy Pod Baranami":Wiesław Wójcik / Fot. Jan SzczepańskiWIESŁAW WÓJCIK ur. 1 października 1945 r. aktor filmowy i teatralny Możecie go pamiętać z roli sekretarza Jodły w filmie Człowiek z Marmuru w reż Andrzeja Wajdy i wielu ciekawych epizodów. W 1969 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Debiutował na scenie 19 października 1969. Występował w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu (1969-70), Teatrze Rozmaitości w Krakowie (1970-71), Starym Teatrze w Krakowie (1977-89).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Czytajcie recenzję z udanego spektaklu w Piwnicy pod Baranami: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dyskretny urok Fredry i ... Biedry..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Licznik odsłon wciąż rośnie wiec ktoś to czyta ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech przemawia poezja i muzyka nie huk armat!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewłaściwym podejściem do Fredry w Warszawie zgorszono recenzentkę http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,15036271,Skandal_w_teatrze___Ale_cyce_pokazuje_____Bedzie_seks__.html
Może to powinno być krotochwilne a nie ordynarnie dosłowne, żartobliwe. Postać Papkina to był prekursorski przykład zkawiska gender?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, na pewno jest tu miejsce na zdrowy śmiech! Życzę wszystkim, którzy zdobywszy miejsce obejrzą w środę "Sexochinczyka" udanej zabawy"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Choć przyznaję aluzyjna erotyka w piosence Zachwatowicz była nieźle frywolna, ale teraz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czy można mówić o dyskusji która ociera się o temat i konotacje m. in. a propos fredrowskiego "krokodyla daj mi luby". Miłość i erotyka w staropolskim sosie i w dodatku ośmiozgłoskowcem podany tekst "Sexochińczyka", gdzie tu miejsce na poruszenie czy nawet zgorszenie widza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tu się można zapisać https://www.facebook.com/events/734901443233890/?ref_dashboard_filter=upcoming

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam nadzieję,że dodane dodatkowe materiały do tego artykułu zachęca Państwa do jego ponownej lektury i udziału w rodzącej się powoli dyskusji. W facebooku trwa jeszcze rekrutacja chętnych do zobaczenia "Sexochińczyka" bezpłatnie 2 lipca o 21.
Kiedyś w telewizji pamiętam był film dokumentalny w którym pokazano takie wykonanie piosenki "Taka głupia to ja już nie jestem" w którym aktorka zdejmuje jednocześnie dość zmysłowo przez dłuższy czas długą koronkową rękawiczkę... Czy dobrze zapamiętałem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.