Facebook Google+ Twitter

Wiesz, co publikujesz w sieci? Vloger pokazał, jak może się skończyć publiczne udostępnianie informacji na nasz temat

Czy na pewno wiesz, co udostępniasz w sieci? Na youtube'owym kanale Z dobrym słowem pojawił się klip, który dobitnie pokazuje, jakie mogą być konsekwencje publicznego udostępniania w sieci informacji na nasz temat.

 / Fot. CC0 Public Domain"W dzisiejszych czasach w mediach społecznościowych dzielimy się już prawie wszystkim. Każde wydarzenie z życia, intymne szczegóły są przez nas dokumentowane, a następnie archiwizowane na serwerach Facebooka czy Instagrama. Często widoczne są nawet dla nieznajomych. Jak zareagują ludzie, gdy podejdzie do nich obca osoba, która wie o nich bardzo dużo? Nawet za dużo..." - czytamy w komentarzu na YouTubie.

Na podstawie hashtagów i lokalizacji w serwisach społecznościowych twórcy kanału Z dobrym słowem zbierali informację o osobach w pobliżu. Następnie Rafał nawiązywał z nimi rozmowę i opowiadał im o rzeczach, których dowiedział się z ich profili w sieciach społecznościowych. Mówił im, gdzie były, co robiły, co posiadają. Początkowo reakcją był śmiech. Później na twarzach zagadniętych kobiet zaczęło malować się przerażenie.

Na koniec Rafał wyjaśnił pytanym skąd wie o nich tak wiele i zapytał czy czują się w sieci bezpiecznie. Dwie osoby zmieniły tryb profilu na Instagramie na prywatny.

Czytaj także: Misja sondy Rosetta potrwa do września 2016 roku. Europejska Agencja Kosmiczna chce zbadać cykl życia komety


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż - dla osób zaślepionych możliwością pokazania się w sieci ze swoim życiem, zdjęciami, dziećmi, marzeniami itp.. to specyficzna i dość diaboliczna forma "stania przy autostradzie". Tyle, że za darmo a nawet wręcz przeciwnie; można za to słono zapłacić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.