Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26588 miejsce

Wiesz komu pomagasz!

Grudzień - okres jak najbardziej świąteczny. Czas zadumy, refleksji a także okres, w którym myślimy o bliskich i bliźnich. Są tacy, którzy na myśleniu nie poprzestają.

Wolontariusze, grupa studentów. / Fot. Ariel PawelczykW ekipie wolontariuszy Szlachetnej Paczki praca wre. Grupa sześćdziesięciu młodych, zaangażowanych całym sercem ludzi - licealistów i studentów - wzięła sprawy w swoje ręce i przeprowadziła ankietę wśród 30 znajdujących się w potrzebie rodzin i osób samotnych ze Słubic i okolic. Następnie przygotowali i umieścili opisy potrzebujących na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam czekają one na reakcje ze strony ludzi wielkiego serca - darczyńców.

Jak zostać darczyńcą? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne! Wystarczy wejść na wyżej podaną stronę, kliknąć czerwone okienko pt. "Jak zrobić paczkę?" a następnie wyszukać Słubice. Wtedy naszym oczom ukaże się cała lista rodzin, które wzięły udział w ankiecie. Słuchając, nie tylko głosu rozsądku możemy zdecydować, dla której z rodzin chcielibyśmy zostać Świętym Mikołajem. Potrzeby są różne, nie musimy na nie odpowiadać samodzielnie. Warto poszukać współdarczyńców w sąsiadach, rodzinie czy znajomych z pracy. Wtedy łatwiej przygotować paczkę i wspólnie czerpać radość z niesienia pomocy.Wolontariusze, technikum. / Fot. Ariel Pawelczyk

Dzięki wsparciu patronów o Szlachetnej Paczce robi się coraz głośniej. Jest to niezwykle cenne ze względu na zbliżający się wielkimi krokami finał akcji! Niektórzy patroni sami zostali darczyńcami.
Twarzą Szlachetnej Paczki w tym roku jest Grzegorz Turnau, którego jeszcze w zeszłym tygodniu można było spotkać na ulicach Słubic. Dziś jednak muzyk uśmiecha się do nas jedynie z czerwonych plakatów zachęcając ludzi do gestów dobroci. W końcu to dzięki pomocy zwykłych ludzi niejedną zmęczoną twarz w wieczór wigilijny może rozjaśnić uśmiech.

Wolontariusze wierząc w powodzenie akcji, nie tylko dwa razy w tygodniu rozwieszają plakaty, ale również skrzętnie wysprzątali salę w Collegium Polonicum, która już niedługo posłuży za magazyn szlachetnych paczek. Wielkie zaangażowanie wolontariuszy, patronów i mediów to jednak nie wszystko. Jak dotąd tylko 10 rodzin zostało objętych pomocą ze strony darczyńców. To ciągle mało, zważywszy na to, że już 13 grudnia 2009 paczki mają trafić do potrzebujących.

Każda chęć niesienia pomocy musi zostać dostrzeżona, aby mogła przerodzić się w czyn. Dlatego wszelkiego rodzaju zapytania proszę kierować bezpośrednio do słubickich wolontariuszy. Są dostępni całą dobę pod adresem mailowym: akl@o2.pl lub pod numerem telefonu: 0 698 086 740.
20 rodzin wciąż czeka na ruch ze strony mieszkańców powiatu słubickiego, firm i różnych instytucji. Każda z nich marzy o tym by, okres Świąt Bożego Narodzenia był czasem szczególnym - pełnym ciepła, spokoju i zapachu świątecznych potraw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.