Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2774 miejsce

Wietnamczycy uprawiają nie tylko ryż

Funkcjonariusze z Komend Wojewódzkich Policji w Rzeszowie i Lublinie, wspomagani przez funkcjonariuszy z warszawskiej ABW, zabezpieczyli łącznie ponad 6 tysięcy roślin konopi oraz 215 kg marihuany. Zatrzymali trzech obywateli Wietnamu.

 / Fot. Archiwum KWP w RzeszowieW wydzielonych strefach uprawy pod Warszawą znajdowały się rośliny w różnych fazach wzrostu, od niewielkich sadzonek do roślin, które były już niemal w pełni dojrzałe.

Wnętrze hali było wyposażone w urządzenia, które służyły do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylowania. Wartość tych instalacji możne sięgać nawet 700 tys. złotych.

Okazało się, że do prowadzenia tej uprawy nielegalnie pobierano prąd.

Pielęgnacją roślin zajmowali się dwaj Wietnamczycy w wieku 30 lat.

 / Fot. Archiwum KWP w Rzeszowie- W Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków – poinformowała rzeczniczka komendanta wojewódzkiego Policji w Rzeszowie komisarz Marta Tabasz-Rygiel. - Grozi im za to od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Usłyszeli także zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Obaj decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Natomiast w podrzeszowskiej miejscowości, wewnątrz hali magazynowej, policjanci zabezpieczyli nielegalną uprawę konopi oraz instalację elektryczną, nawadniającą, nawiewy i filtry powietrza.

 / Fot. Archiwum KWP w RzeszowieTroskliwemu ogrodnikowi, 57-letniemu obywatelowi Wietnamu prokurator przedstawił zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No właśnie, "trzeba pomagać tym ludziom", szczególnie jak się porówna nielegalną marihuanę z całkowicie legalną, sprzedawaną w supermarketach wietnamską pangą.
Naturalną roślinkę z wysoce toksycznym mutantem.

No i przy zaleceniu: dwa razy w tygodniu ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Potwierdza się , że jesteśmy krajem niegościnnym i ksenofobicznym . Wczoraj zastrzykiwany Arkadiusza Łakatosza, ps. „Hoss” reprezentant mniejszości cygańskiej w Polsce dziś Wietnamczycy. Powinniśmy brać przykład z gościnnej Szwecji , gdzie minister zaprasza terrorystów Państwa Islamskiego na rehabilitacje. Trzeba pomagać odnaleźć się tym ludziom a nie od razu do więzienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.