Facebook Google+ Twitter

Wietnamska bezpieka szaleje w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 08:57

Funkcjonariusze wietnamskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego współpracują z polskimi służbami granicznymi - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Wietnamska bezpieka przesłuchuje między innymi emigrantów z tego kraju, którym udowodniono, że przebywają w Polsce nielegalnie.


W ośrodku straży granicznej w Przemyślu w ostatnich dniach co najmniej 120 Wietnamczyków zostało przesłuchanych przez przedstawicieli służb komunistycznego reżimu. Osoby, które zidentyfikowano jako wrogów systemu, miały otrzymywać od wietnamskich władz "dokument podróży", czyli pozwolenie na powrót do kraju.

Na podstawie tego dokumentu osoby te zostają zwykle szybko wydalone z Polski. Dla wielu z nich oznacza to wyrok, dla polskich służb - rozwiązanie problemu emigrantów.

Jak pisze "Gazeta", rozmowy z przedstawicielami wietnamskiego rządu przebiegają w atmosferze zastraszania i presji. Funkcjonariusze wypytują o rodzinę, która pozostała w kraju, o kontakty w środowisku emigrantów i znajomych. Przesłuchiwani otrzymują do podpisania oświadczenie, z którego treścią nie pozwala im się zapoznać.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.