Facebook Google+ Twitter

Wietnamska policja wysadziła krzyż na cmentarzu

We wczesnych godzinach rannych, 6 stycznia br., w parafii Dong Chiem na południowych peryferiach Hanoi, wietnamska policja wysadziła monumentalny krzyż umieszczony na skale znajdujący się na cmentarzu. W obronie krzyża ruszyli parafianie.

Wobec ludności parafii Dong Chiem i okolicznych wiosek władze wietnamskie postawiły ponad 500 policjantów. Doszło do starcia, w wyniku którego ucierpiało wielu wiernych, m. in. dotkliwie pobito dwie młode kobiet. Wielu parafian skatowano pałkami do utraty przytomności. Jak podaje proboszcz parafii – nie jest znana ostateczna liczna rannych i aresztowanych.

Wobec modlących się katolików policja użyła gazów łzawiących, broni hukowej i policyjnych pałek. Wysadzający krzyż saperzy byli ochraniani przez ciężko uzbrojonych policjantów z psami.

Jak podają źródła wietnamskie, tamtejszy rząd nie szczędzi pieniędzy na spektakularne akcje, których celem jest walka z Kościołem. W listopadzie ubiegłego roku policja przeprowadziła akcje, której koszty sięgnęły prawie 70 tys. dolarów, a której celem było zburzenie figury Matki Bożej w Bau Sen.

radiovaticana.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.