Facebook Google+ Twitter

Więzień, którego przyjmuje Francja to Lakhdar Boumediene

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-05 18:55

Francja, która dotychczas nie chciała ujawnić tożsamości więźnia Guantanamo, który zostanie przez nią przyjęty to Algierczyk - Lakhdar Boumediene. Mężczyzna był przetrzymywany w amerykańskim obozie przez siedem lat. W listopadzie oczyszczono go z zarzutów.

Francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zasugerowało, że takich przypadków jak Algierczyka może być więcej. Rzecznik prasowy MSZ Eric Chevallier powiedział, że minister Bernard Kouchner wysłał listy do więźnia, do jego rodziny oraz do władz amerykańskich. Pisma zawierały potwierdzenie woli przyjęcia tego więźnia na ziemi francuskiej. Sprawy kilku innych więźniów w podobnej sytuacji są - jak zasugerował rzecznik - w fazie negocjacji.

- Decyzje w takich sprawach są podejmowane przez każdy kraj samodzielnie, w odpowiedzi na prośbę więźnia, który uważa, że nie może, lub nie chce wrócić do swojego kraju - powiedział przedstawiciel MSZ. Rzecznik dodał, że sytuacja każdego więźnia jest analizowana z punktu widzenia jego sytuacji prawnej oraz bezpieczeństwa kraju.

Kandydaci powinni również mieć jakiś związek z Francją, polegający na przykład na znajomości języka.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.