Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18315 miejsce

Więzienia CIA w Polsce. Amerykanie przewozili pasażerów do Szyman

W 2002 i 2003 roku Amerykanie przewieźli na Mazury 20 pasażerów z zagranicy - potwierdza dokument przekazany Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przez Straż Graniczną.

Gulfstream G200. www.wikipedia.org / Fot. Captain Yen ChunOd grudnia 2002 roku do lipca 2003 roku specjalnymi samolotami obsługiwanymi przez CIA przewieziono na Mazury pasażerów z zagranicy.

Najwięcej (8 pasażerów) przyleciało do Polski 5 grudnia 2002 roku, z Dubaju na pokładzie samolotu Gulfstream N63MU.

Kolejny amerykański samolot dyspozycyjny przyleciał na lotnisko w Szymanach 8 lutego 2003 r. i przywiózł siedem osób z Rabatu w Maroku. Odlatując do Larnaki, zabrał czterech pasażerów. Gulfstream lądował na Mazurach jeszcze dwa razy w marcu, potem w czerwcu i lipcu.

Ostatni raz amerykański samolot przyleciał do Polski 22 września 2003 r. Jak wynika z dokumentu przekazanego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nikt z niego nie wysiadł. Wsiadło 5 osób. Boeing 737 N313P odleciał na Cypr.

Jak podaje Rzeczpospolita, to pierwsze oficjalne dokumenty, które potwierdzają, że z samolotów, z których korzystała CIA, wysiadali pasażerowie.

Z informacji ze Straży Granicznej nie wynika, jakiego państwa obywatelami byli tajemniczy pasażerowie. Dokumenty podają, że pasażerami wysiadającymi i wsiadającymi na mazurskim lotnisku byli biznesmeni.

– Nie ma wątpliwości, że te wpisy mają mało wspólnego z prawdą. Wpisywano tak, by ładnie wyglądało w papierach. Jakim bowiem cudem tylu biznesmenów nagle zainteresowało się Mazurami i latało do nas prywatnymi odrzutowcami oznaczonymi w powietrzu jako statki rządowe? – dziwi się pułkownik polskiego kontrwywiadu. – Co więcej, loty te były tuszowane i oficjalnie podawano Europejskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, że maszyny lądowały i startowały w Warszawie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 15:57

Apel Syneloi do okupujących Polskę wojsk USA!

Opuście Polskę ponieważ naród Polski ma Konstytucyjny obowiązek bronić swojego majątku więc może dojść do rozlewu Waszej krwi.

Powodzenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.07.2010 11:16

Interesujący i poniekąd bulwersujący temat. Mnie, oprócz tego, interesuje to, czi i gdzie w Polsce są składowiska materiałów radioaktywnych - naszych i obcych państw.
Temat warto kontynuować Kasiu :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to dobrze, że nikt nie lądował, nikt nie wsiadał i nie wysiadał, Panie Łukaszu. Kto to tak zeznawał przed publicznością? Publika nie zasługuje na prawdę? Tylko kasiorę ma wysupływać?
A dlaczego nie mogli wylądować oficjalnie? A może oni lądują gdzie chcą i kiedy chcą? I może na tym polega niezawisłość i niezależność kraju? Lepiej rzeczywiście trzymać to w tajemnicy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.