Facebook Google+ Twitter

Więzienia CIA w Polsce. Saudyjczyk oskarża Polskę

Abd al Rahim al Nasziri przebywał w tajnym więzieniu w Polsce od grudnia 2002 r. do września 2003 roku. Więzień był w tym czasie poddawany torturom. Wczoraj pełnomocnik al Nasziriego złożył w prokuraturze apelacyjnej wniosek o uznanie go za pokrzywdzonego.

Abd al Rahim al Nasziri do 2002 roku był jednym z najważniejszych ludzi al-Kaidy. Amerykanie oskarżają go, że w 2000 roku kierował atakiem na okręt USS „Cole”, w trakcie którego zginęło 19 marynarzy.

W 2002 roku Saudyjczyk został aresztowany w Afganistanie. Najpierw trafił do tajnego więzienia w Tajlandii, później do Polski - do Starych Kiejkut na Mazurach.

Al Nasziri przebywał w Polsce od grudnia 2002 r. do września 2003 r. Więzień był w tym czasie poddawany przez oficerów CIA torturom.

Wczoraj mec. Mikołaj Pietrzak, pełnomocnik al Nasziriego w Polsce złożył w prokuraturze apelacyjnej wniosek o uznanie go za pokrzywdzonego. Po raz pierwszy człowiek zatrzymany przez CIA wniósł skargę na tę rządową agencję służby wywiadowczej, podając przy tym konkretne miejsce swojego przetrzymywania.

Jak zapowiada Robert Majewski, zastępca prokuratora apelacyjnego w Warszawie, dokument jest bardzo obszerny. - Część napisana jest w języku polskim, część w angielskim. Po przeczytaniu całości zdecydujemy, co dalej - mówi dla Rzeczpospolitej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Że też takim ludziom daje się prawo głosu...
Pokrzywdzony? - raczej nie siedział za niewinność. Żeby trafić do Guantanamo, trzeba na to solidnie "zasłużyć".

Przez ludzi podobnego pokroju co oskarżony, jestem za wprowadzeniem kary śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.