Facebook Google+ Twitter

Więzienie za in vitro? Projekt PiS dzieli i straszy

Mark Twain powiedział kiedyś, że Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. A "z dalszych eksperymentów zrezygnował". Ponieważ z małpy wyszliśmy, nie chcemy do niej wracać. Ma temu zapobiec bezwzględny zakaz in vitro.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellTemat "in vitro" miele się w Sejmie ponad dziesięć lat. W zeszłej kadencji było blisko do jego rozstrzygnięcia, ale na przeszkodzie - według posłów PO - stanęły wybory. Według innych opcji i naszej wiedzy, sprawa rozbiła się o głowy przeciwników in vitro, czyli PiS i ostre naciski Kościoła. W minionej kadencji i teraz w partii rządzącej, nie ma pełnej zgody, co do tej ogromnie ważnej społecznie, sprawy. Na przeszkodzie stoi silne skrzydło konserwatywne Platformy, na czele z Jarosławem Gowinem.

Wiadomo, że klub PiS złożył w Sejmie dwa projekty ustaw - oba konsekwentnie i rygorystycznie zakazują stosowania in vitro. Zarówno partia jak i jej posłowie argumentują, że metoda ta jest "ryzykowna i stosuje się ją kosztem ludzkich zarodków". A jeden z projektów PiS przewiduje za stosowanie in vitro - "karę grzywny, ograniczenia wolności, lub pozbawienia wolności do lat dwóch".

Dobrze zaznajomiony z teorią in vitro, Jarosław Kaczyński mówi: "To jakby wielokrotna aborcja". Ani w sprawie, co to znaczy "metoda ryzykowna", ani też jak rozumieć, że to "jakby wielokrotna aborcja", nie ma wyjaśnienia. Bo przecież o tym wszyscy wiedzą, tak dobrze jak PiS. Bo Polacy, podobnie jak na sporcie, także świetnie znają się na medycynie.

Jak pisze Dziennik.pl, projekt ustawy o zakazie in vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego i "manipulacji ludzką informacją genetyczną", zakazuje absolutnie tworzenia embrionu ludzkiego poza organizmem kobiety. W uzasadnieniu do projektu podkreślono, że w żadnym przypadku nie może być zgody na niszczenie "istnienia ludzkiego", na żadnym etapie jego rozwoju. Toteż konsekwencją jest etyczny sprzeciw wobec zapłodnienia in vitro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 29.06.2012 10:58

tak PIS dogorywa ...jego mentalność jest 19 wieczna .. i w sprawazh światopoglądowych i etyki i teorii spisku dziejów wg. guru lenina pisiaki ze snu już sie nie obudża choć jest .. 21 WIEK!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
  • tomek
  • 28.06.2012 11:29

A ja jak widzę Zbawiciela to jestem za aborcją.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kretyn
  • kretyn
  • 28.06.2012 06:20

po co in vitro.zapladniac Duchem Swietego Jaroslawa Zbawiciela

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
  • er
  • 28.06.2012 05:01

Piecha przeciwko zabijaniu embrionów...jakoś to mało przekonywujące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdybym stanęła przed wyborem czy mam zostać matką z zapłodnienia in vitro, czy pozostać bezdzietną wybrałabym to pierwsze! Cóż warta jest kobieta bezdzietna /chyba, że to jej własny wybór/. Nie potrafię pojąć dlaczego rząd robi takie chocki klocki? Owszem eksperymentowanie na zarodkach powinno być zabronione, ale jeśli chcemy na tej ziemi pozostać jako ludzie, coś w tym kierunku trzeba zrobić, bo coraz więcej ludzi nie może ,,w zwykły sposób" posiadać dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.