Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11190 miejsce

Więzienna rozpusta - aresztowani jedzą szyneczki i polędwiczki

W piotrkowskim areszcie śledczym, będącym w istocie najnowocześniejszym w kraju zakładem karnym i jednym z najnowocześniejszych w Europie, osadzeni dostają do jedzenia szynki, polędwice i schab.

Takie żarcie to tylko w więzieniu. / Fot. Express Ilustrowany Janusz KubikMówią, że internet to jeden wielki śmietnik. Może. Ja wcale się nie dziwię, że nie brakuje ludzi grzebiących po śmietnikach w poszukiwaniu atrakcyjnych kąsków. Sam znalazłem smaczny temat. Smaczny - dosłownie. Tu nie ma co się rozpisywać, trzeba rzecz zacytować:

Piotrków Tryb., dnia 18.04.2008 r.
Ogłoszenie o udzielenie zamówienia publicznego
Przedmiot zamówienia: Dostawa wędlin, drobiu oraz mięsa wołowego, wieprzowego do Aresztu Śledczego Piotrków Tryb. zgodnie z poniższym zestawieniem:
Część I
1. Kiełbasa paluszki 2.500 kg
2. Kiełbasa wakacyjna 7.000 kg
3. Kiełbasa parówkowa 3.000 kg
4. Kiełbasa toruńska 2.500 kg
5. Kiełbasa zwyczajna 4.500 kg
6. Kiełbasa śląska 2.500 kg
7. Kiełbasa mielonka 3.000 kg
8. Kiełbasa mortadela 4.500 kg
9. Szynka tyrolska 3.000 kg
10. Pieczeń rzymska 2.000 kg
11. Kiełbasa biała 500 kg
12. Boczek wędzony 1.000 kg
13. Kiełbasa szynkowa 1.000 kg
14. Kiełbasa golonkowa 3.500 kg
15. Kiełbasa krakowska 1.500 kg
16. Szynka śniadaniowa 500 kg
17. Szynka wieprzowa gotowana 1. 000
18. Kiełbasa żywiecka 1.000 kg
19. Szynka dębicka 1.000 kg
20. Pasztet 2.000 kg
21. Pasztetowa wieprzowa 2.000 kg
22. Salceson 2.000 kg
23. Czarne 1.500 kg
24. Kaszanka 3.000 kg

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (59):

Sortuj komentarze:

Dawid Choynowski
  • Dawid Choynowski
  • 05.01.2011 02:54

Mam znajomego, który pracował w tym piotrkowskim więzieniu przez cztery lata. Tam faktycznie takie frykasy się zamawia, ale złodziej byle co dostaje. To gdzie reszta tego chlania wsiąka, ja się pytam?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 01:04

ps: po trzecie ładniej dla mnie brzmi niż po czwarte :) czy po piąte :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2009 01:02

tomfish po pierwsze jestem ateistą po drugie w normalnym systemie nikt nie traciłby pracy po trzecie po trzecie bezrobotnych produkuje państwo po trzecie to nie przymus pracy a jedynie dobrowolne polepszenie statusu wyżywienia z minimum podanego parę wpisów wcześniej.

Więc tak od początku do końca nie zrozumiałeś z moich wypowiedzi ani jednego zdania.
Jeśli chcesz to wytłumaczę Ci po kolei każde zdanie i udowodnię każdą tezę.

Ale może przeczytaj najpierw wszystkie moje wpisy w tym temacie bym ich nie musiał powtarzać a 80% nie będę już musiał tłumaczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 17:00

Drogi hub lan, mam nadzieję ,ze potrafisz czytać ze zrozumieniem. przeczytaj zajawkę do artykułu i wymoderuj swoje bez związku tyrady.
Co do przymusu pracy, jak ktoś nie jest pozbawiony praw obywatelskich czuwa nad nim konstytucja, tak samo zagonić można by bezrobotnych.
Opowiadasz głupoty aż miło.
Oczywiście darmowa praca byłaby społecznie pożyteczna, tylko pomyśl ilu ludzi nie skazanych straciło by pracę.
Jak mniemam jesteś praktykującym katolikiem stąd ta miłość i tolerancja dla bliźnich co zeszli na złą drogę.
Uwierz mi w wiezieniach nie siedzą sami gwałciciele, pedofile, mordercy, ci stanowią mały procent.
Karą jest odosobnienie nie głodowanie.

To, cytat :"nie cieszących się zainteresowaniem wolnej części społeczności (szkodliwych, niebezpiecznych lub też wystawiających na drwiny)." już faszyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

powinno sie zrobić tak jak jest w wielu krajach świata, między innymi w Meksyku
co rodzinka przyniesie to się zje, nie ma rodzinki-twój problem. trza było przestępstwa nie czynić

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 19:49

Mój komentarz, to artykuły: link
Jeśli masz pecha i należysz do sporej grupy najsłabiej zarabiających, to na swój pierwszy milion musisz pracować równe.... 100 lat. Nieprawda? - Prawda, prawda. Tylko popatrz. Przyjmując za miesięczne wynagrodzenie netto kwotę 833,3 zeta (którym obecnie wielu rodaków musi się zadowolić), tak właśnie wychodzi:

1200 miesięcy (100 lat) x 833,3 zł = 1 000 000!

i drugi: link Czy pierwszy milion koniecznie trzeba ukraść? Czy da się żyć za polskie minimum? Ile Polka może przeznaczyć na ciuchy? To wszystko da się policzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.03.2009 18:52

Drogi tomfish mam nadzieję że potrafisz odróżnić więzienie od aresztu śledczego.

Areszt (mimo że dopuszczalny) powinien być możliwie krótki gdyż przetrzymywanie takie jest naruszeniem podstawowej zasady iż człowiek nie skazany prawomocnym wyrokiem jest niewinny. Dla mnie maksymalny rozsądny czas trwania aresztu to 7 dni (w bardzo wyjątkowych przypadkach 30) nie ma takiej rzeczy której w takim czasie nie dało by się wykonać (badania ekspertyzy itp rozprawa sądowa). Jedynym celem aresztu jest uniemożliwienie ucieczki podejrzanego przed uzyskaniem dla niego wyroku skazującego i jako taki dopuszczalny jest tylko w takich rzadkich wypadkach.

Więzienie ma odstraszać i ma być odczuwalne jako coś złego gdyż ma spowodować psychiczny odruch niechęci do powrotu tam. Najchętniej widziałbym obowiązek pracy wszystkich skazanych i w ten sposób zarabianie na własne utrzymanie szczególnie w pracach nie cieszących się zainteresowaniem wolnej części społeczności (szkodliwych, niebezpiecznych lub też wystawiających na drwiny).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2009 23:59

Co mają jeść?
Teraz kaszanka wiejska droższa od dmuchanej na parze szynki, wielkie mi halo.
Nie zapominajcie, że do aresztu śledczego na 48 godz. może trafić każdy , nawet ty pomstujący nieszczęśniku.
Minus oczywiście.
I ten tekst ''sam bym powrócił'', coś kogoś chyba swędzi.....z tyłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.03.2009 23:46

ps: Pan za to w ogóle nie uznaje polskich znaków diaktrycznych i mimo to wszyscy będą musieli sobie poradzić ze zrozumieniem Pana wypowiedzi. Nie wiem (i nic mnie to nie obchodzi) jakiego systemu operacyjnego Pan używa ale w każdym możliwe jest doinstalowanie polskiego układu klawiatury.