Facebook Google+ Twitter

Więzienne malowanie w Czarnem

W Czarnem, miasteczku na granicy województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, odbędzie się wielkie malowanie! W najbliższą sobotę i niedzielę (17 i 18 lipca) odbędzie się niecodzienne wydarzenie - Prison Graffiti Jam.

Mury Zakładu Karnego w Czarnem. / Fot. Piotr ZabrockiObiektem artystycznych dokonań będzie mur zakładu karnego. Wydarzenie jest nie lada wyzwaniem dla organizatorów i uczestników, ponieważ będa oni mieli do dyspozycji mur o długości 20 i wysokości 4 metrów. Oficjalna zgoda dyrektora zakładu karnego otworzyła możliwość zmiany szarych więziennych murów na prawdziwie artystyczne dzieło sztuki.

A i temat prac ma być zbliżony klimatem do specyfiki miejsca. Prace artystów mają dotyczyć szeroko pojętej wolności. Ironiczne jest tylko to, że będzie to wolność podziwiana przez ludzi wolnych, natomiast "niewinni"- osadzeni po drugiej stronie muru nadal skazani będą na wewnętrzną szarość otaczających ich murów. Czyż wydarzenie tego typu nie urasta do symbolicznej wymowy. Każdy z nas pamięta zapewne, jak wyglądał Mur Berliński! Zachodnia część była wyrazem wolności i nieskrępowanej inwencji twórczej, natomiast wschodnia część budziła grozę i strach.

Organizatorzy murale w Czarnem zapewniają świetną zabawę, zarówno dla artystów, jak i publiczności. Przewidziane są koncerty zespołów, kiełbaski z grilla, ognisko integracyjne i wiele innych atrakcji. Przyjazd do Czarnego planują artyści z Torunia, Poznania, Koszalina i wielu innych miast. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Bałtycki, a wiele lokalnych firm współfinansuje artystyczne działania. Dla zainteresowanych polecam stronę wydarzenia: prisonjam.tk.

I tylko życzyć organizatorom i artystom udanej zabawy, a być może kolejne polskie więzienne mury nie będą straszyły swą zewnętrzną szarością. Niech Prison Graffiti Jam stanie się początkiem większej akcji, której celem będzie amnestia dla więziennych murów w całej Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja tam bym więźniom zlecił...tak w ramach resocjalizacji...byleby tylko potem nie brali przykładu z historii Muru Berlińskiego:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.