Facebook Google+ Twitter

Więzienne memento dla urzędników

Resort sprawiedliwości nie oszczędził fiskusa, sprawiając mu złośliwego psikusa.

Naprzeciwko nowoczesnego, wręcz - pokazowego więzienia w Piotrkowie Trybunalskim, prawie okna w okna, omal drzwi w drzwi, imponującego obiektu - dodajmy - opisanego w detalach niedawno na łamach Wiadomości24.pl, stoi gmach, mieszczący placówki "po jednych pieniądzach": Urząd Skarbowy, Izbę Skarbową i Urząd Kontroli Skarbowej! Co za zbieg okoliczności! A jakaż przestroga!

Przez długie lata pracownicy wielopiętrowego biurowca cieszyli oczy sielsko-anielskim widokiem działek pracowniczych z marchewką i krzaczkami agrestu, aż tu nagle konkurencyjny wobec ministerstwa finansów resort sprawiedliwości zdecydował o całkowitym popsuciu im zaokiennego pejzażu potężną inwestycją w postaci rzeczonej placówki penitencjarnej.

Można chyba żywić nadzieję, iż dzięki sąsiedztwu tak zwanego "pierdla" kierownictwo i urzędnicy skarbówki być może chociaż w Piotrkowie Trybunalskim nie skuszą się na branie łapówek i robienie przekrętów na korzyść niektórych podatników, bo spoglądając przecież każdego dnia na zakład karny, nie powinni oni zapominać nawet na chwilę, że raz-dwa mogą zamienić ładnie umeblowany pokój z palmą na surową celę! Nieco mniej komfortową, niestety. I z jednym tylko programem telewizji publicznej!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

J/w , dobrze mówi, dać mu wódki !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.08.2007 17:10

Idąc tym tropem, to proponuję też zbudować więzienie naprzeciwko Sejmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.