Facebook Google+ Twitter

Więźniowie CIA w Szymanach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-15 07:34

"Rzeczpospolita" pisze, że na lotnisku w Szymanach lądowały samoloty z więźniami CIA a rząd Leszka Millera nie tylko wiedział o tajnych lotach, ale kamuflował tę operację.

CIA w 2002 roku dostała też do dyspozycji kilkunastu oficerów naszych służb wywiadowczych - twierdzi "Rzeczpospolita" przedstawiając wyniki dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego wspólnie z TVP Info.

Dziennikarze dotarli do dokumentów podważających stanowisko polskich władz, które zaprzeczały istnieniu tajnych lotów. Zgodnie z nimi, na terenie byłego wojskowego lotniska w Szymanach od 2002 roku zaczęły lądować amerykańskie cywilne odrzutowce.

Według "Rzeczpospolitej" niektóre z tych lotów starano się ukryć wprowadzając w błąd Eurocontrol - instytucję odpowiedzialną za kontrolę ruchu lotniczego nad Europą. "Rzeczpospolita" pisze, że dysponuje fakturą za tankowanie amerykańskiego odrzutowca Gulfstream w Szymanach 30 lipca 2003 roku. Zgodnie z dokumentami przekazanymi Eurocontrol samolot ten miał znajdować się wtedy na lotnisku Taszkiencie.

Gazeta powołuje się także na słowa osoby, która w 2003 roku miała widzieć, kogo przewożą samoloty Gulfstream. "Z samolotu wyprowadzono osoby zakute w kajdanki, z opaskami na oczach" - mówi informator "Rzeczpospolitej".

Gazeta dodaje, że samoloty, które lądowały w Szymanach miały nadany status rządowy.
Więcej szczegółów tej sprawy - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wow ale straszne ,no tak to dotyczy ameryki ,a że ruscy siedzieli u nas 45lat to już zapomniano?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.