Facebook Google+ Twitter

Więźniowie otrzymali szczególną moc Ducha Świętego

Trzydziestu czterech osadzonych w Zakładzie Karnym w Siedlcach przyjęło w więziennej kaplicy sakrament bierzmowania z rąk biskupa Kazimierza Gurdy, ordynariusza siedleckiego. Świadkami byli współosadzeni, a także członkowie ich rodzin.

- Kiedy słuchałem  / Fot. Archiwum ZK w Siedlcachczytania z Dziejów Apostolskich, poczułem się jakbym wraz apostołami wyczekiwał na Zesłanie Ducha Świętego - wyznał kapelan ks. Mateusz Czubak. - Wówczas wieczernik był zamknięty z obawy przed Żydami, ale Duch Święty przez zamknięte drzwi i okna do nich przyszedł.

Dzisiaj Duch Święty przeniknął mury i kraty siedleckiego więzienia. Ufam, że napełnił także serca moich podopiecznych i od tej chwili w ich życiu rozpocznie się nowy etap wiary, nawrócenia i świadczenia o Chrystusie - dodał.

W kaplicy panowała bardzo podniosła i rodzinna atmosfera - poinformowano na internetowej stronie ZK w Siedlcach.

Osadzeni czynnie uczestniczyli w liturgii.

Część z nich miało wsparcie swoich bliskich, którzy przybyli z różnych stron Polski, by modlić się wraz z nimi o napełnienie Duchem Świętym.

Na zakończenie bierzmowani otrzymali pamiątkowe krzyże, a jeden z nich podziękował biskupowi siedleckiemu za udzielenie sakramentu bierzmowania, a dyrekcji za pozwolenie na udział w spotkaniach formacyjnych.

Odbywały się one pod kierunkiem ks. Mateusza Czubaka od października 2016 r. do marca 2017 r.

 / Fot. Archiwum ZK w SiedlcachW ramach przygotowania, dowiedzieliśmy się, osadzeni mogli wysłuchać cyklu katechez biblijnych, kerygmatycznych i mistagogicznych, a także kilku świadectw wygłoszonych przez „Cristeros” oraz osoby ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym działających przy parafii Ducha Świętego i św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Ogromną pomocą dla osadzonych były również katechezy głoszone przez ekipę Drogi Neokatechumenalnej Diecezji Siedleckiej.

-Jestem bardzo wdzięczny Księdzu Biskupowi Kazimierzowi za podarowanie egzemplarzy Biblii dla osadzonych, którzy słuchali katechez zwiastowania głoszonych przez ekipę Drogi Neokatechumenalnej - powiedział ks. Mateusz Czubak, który przygotowywał osadzonych do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

- Moją wdzięczność wyrażam też dyrekcji i pracownikom Zakładu Karnego w Siedlcach, dziękując za wielką życzliwość i okazaną pomoc w przygotowaniu osadzonych do bierzmowania. Dziękuję ks. kan. Grzegorzowi Suchodolskiemu za zgodę na wpisanie imion bierzmowanych do księgi parafii katedralnej.

 / Fot. Archiwum Tygodnika SiedleckiegoCieszę się, że jednym z widzialnych owoców bierzmowania będzie działalność więziennego koła Caritas, którego pracę koordynować będzie Małgorzata Dyńka z ramienia Caritas Diecezji Siedleckiej. Będzie to pierwsze takie koło w Polsce – poinformował kapelan siedleckiej jednostki.

Opieka duszpasterska wspiera działalność resocjalizacyjną prowadzoną przez kadrę Służby Więziennej, zwiększając szansę skazanych na konstruktywne uczestniczenie w życiu społecznym po przekroczeniu więziennej bramy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.